Tayini çıkan başsavcı, savcı ve hakimlere veda yemeği düzenlendi


0

Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça Eker, Fethiye Adliyesi personeli ile veda yemeğinde buluştu.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Kovid-19 tedbirlerine göre düzenlenen etkinlikte tayini çıkan Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça Eker, görevine Aydın’da devam edeceğini söyledi. Fethiyelilere hizmet etmekten onur ve gurur duyduğunu ifade eden Eker, “Fethiye’ye gelmeden önce, ilçeyi hiç görmemiştim. Fethiye’ye geldikten sonra gördüm ki yalnız coğrafyasıyla, doğal güzellikleri ile değil insan olarak da Fethiye çok güzel. Türkiye’nin en nadide şehirlerinden bir tanesi. Yörük kültürünün olması ve bunun yaşatılıyor olması da beni ayrıca mutlu etti” dedi.

Fethiye’deki görevi boyunca adaletli bir şekilde davranmaya çalıştığını vurgulayan Eker, “Yusuf Has Hacibi’n Kutadgu Bilig’inde bir söz var ben onu hep ilke edinmişimdir. ‘Adalet göğün direğidir. Yıkılırsa gökyüzü yerinde duramaz’ der. Görev yaparken bu ilkeden hareketle görevimizi icra etmeye çalıştık. Aynı zamanda adaletli davranmaya çalışırken adaletli olmaya da gayret ettik. Bu süreç içerisinde Fethiye halkı hep bizim yanımızda oldu. Biz suçlularla mücadele ederken aynı zamanda diğer kurum amirleri kaymakamımız başta olmak üzere bize hep yardımcı oldu. Hiç bir zaman Fethiye’yi unutmayacağız. Biz artık fahri Fethiyeliyiz. Hemşehri sayılırız artık. Bölgeye yakın bir ile gidiyoruz. Bundan sonrada inşallah temaslarımız devam edecek. Arkadaşlarımız var gelip gideceği” diye konuştu.

Fethiye’de yaşayanların çok şanslı olduğunu, vatandaşların ilçenin kıymetini bilmesi gerektiğini dile getiren Başsavcı Eker, “Özellikle bu kadar doğal güzellikleri olan bir şehrin bazı yönleri ile tanıtım noktasında yalnız Türkiye’ye değil dünyaya da daha fazla tanıtımı gerekiyor. Ben Fethiye halkına hakkımı helal ediyorum. İnşallah Fethiye halkı da bana hakkını helal eder” ifadelerini kullandı.

Adalet Komisyon Başkanı Abdülkadir Ungan ile Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Emre Genç Başsavcı Eker’e plaket takdim ederken, tayini çıkan 7 Cumhuriyet Savcısı ile 6 hakime de görevlerinin anısına plaket verildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı