New York son yılların en şiddetli kar fırtınasının etkisi altında


0

ABD’nin kuzey doğusunda etkili olan kar fırtınası sonucu New Yorklular güne, şiddetli kar yağışı ile başladı. Son yılların en şiddetli kar fırtınasına rağmen karın tadını çıkarmak için şehir merkezine inen kent sakinleri, renkli görüntülere sahne oldu.

ABD’nin kuzey doğusunda dün öğle saatlerinde başlayan kar fırtınası, New York’u bir gecede etkisi altına aldı. Son yılların en şiddetli kar fırtınası ile karşı karşıya kalan New York’ta, şehrin bazı kısımlarında kar kalınlığının 60 cm’yi geçmesi sonucu hayat felç olurken, sokaklar ve önemli turistik merkezler bembeyaz bir örtüyle kaplandı. Kentte bulunan okullar uzaktan eğitime geçerken, feribot seferlerine ara verildi ve yaklaşık bin 500 uçuş ve tren seferleri iptal edildi.

“Geçtiğimiz yıl kış ılıman geçmişti”
Meteroloji uzmanları tarafından sabah saatlerinde yapılan açıklamada, dün başlayan kar fırtınasında bir gecede geçen kıştan daha fazla kar yağdığı kaydedildi. Meteoroloji Uzmanı Isaac Longley, geçtiğimiz yıl kışın ılıman geçtiğini ve büyük kış fırtınalarından biri ile karşılaşmadıklarını belirterek, “New York City dahil pek çok yerde, fazla kar yağışı görülmedi. Geçtiğimiz yıl düşük kar yağışı miktarı açısından rekor kıran bir yıl oldu. Dolayısıyla bu yıl tek bir fırtınada, özellikle de bu büyüklükte bir fırtınada bundan fazlasını elde edebilmemiz şaşırtıcı değil” ifadelerini kullandı.

New York beyaza büründü
New York’taki kar yağışı, Times Meydanı’nda renkli görüntülere sahne oldu. Şehir sakinleri, dondurucu soğuğa rağmen karın tadını çıkarmak için sokaklara döküldü. New Yorklular, kar yağışı nedeniyle beyaza bürünen sokaklarda birbirilerine kartopu atarak eğlendi.

Covid-19 salgını durumu daha da zorlaştırdı
Covid-19 salgını, olumsuz hava koşulları nedeniyle kötü olan durumu daha da zorlaştırdı. New York’ta bulunan korona virüs test merkezlerinin şiddetli kar yağışı nedeniyle kapatılırken, hastanelerde korona virüs hastalarının yatış yapabilmesi için ameliyatların büyük kısmı ertelendi.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio kar fırtınasına ilişkin halka uyarıda bulunmuş, son yıllarda görülen en şiddetli kar fırtınası ile karşı karşıya olduklarını söylemişti. Yollarda ve kaldırımlarda buzlanma olabileceği bildirilmiş, New York halkına evde kalmaları konusunda uyarıda bulunulmuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı