Netflix’teki En Popüler Türk Yapımı İşler

Dünyada fırtına gibi esen Netflix Türkiye İstanbul sokaklarına seslendi: Şimdi onlar altyazılı izlesin


0

Türk dizilerinin dünyayı kasıp kavurduğu gerçeği yıllardır biliniyor. Öyleki Türkiyede’ki bazı diziler özellikle Arap dünyasında büyük yankı uyandırıyor. Oyuncularımız Türkiye’de gördükleri ilginin kat kat fazlasını yurt dışında görür oldu. Netflix de bu anlamda bu kapıyı tam anlamıyla sonuna kadar açtı diyebiliriz. Öyle ki son zamanlarda İstanbul sokaklarında bir afişe rastlıyoruz: Şimdi onlar alt yazılı izlesin. Türk yapımları açısından büyük gurur tablosu işleri sizin için sıraladık:

Hakan Muhafız: Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan Muhafız toplamda 4 sezon sürdü. Fantastik bir yapım olan Hakan Muhafız güzel İstanbul’un tarihi sırlarını anlatan bir yapım.

Atiye: Türk topraklarının aslında ne kadar kıymetli anlara tanıklık ettiğini anlatan bir dizi. Göbeklitepe gerçeği ile Atiye’de karşılaşmanız mümkün.  Hakan Muhafız’dan sonraki orijinal 2.Türk dizisi.

Bir Başkadır: Kısa sürede ismini zirveye taşıyan Bir Başkadır dizisi öyle çok konuşuldu öyle çok konuşuldu ki izlemeyecek olan varsa da izledi. Toplumun her kesiminin olduğu gibi yorumsuz anlatıldığı mini dizinin 2.sezonunun olup olmayacağı merak konusu.

Aşk 101: Kıpır kıpır bir gençlik dizisi. İzlerken sizi lise yıllarınıza adeta ışınlayacak. Yayına girdiği dönemde listenin 1.sırasına oturmayı başarmıştı. Merkla yeni sezon bekleniyor.

[zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir