’Kutu kutu pense’ oynayarak tablet isteyen üçüzlerin hayali gerçekleşti


0

Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde ’kutu kutu pense’ oynarken video çeken ve derslerini takip etmek için tablet isteyen üçüzlerin hayalini Ertekin İnşaat Sahibi Ömer Tekin gerçekleştirdi. Tabletlerine kavuşan üçüzlerin ise mutlulukları gözlerinden okundu.
Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde ara verilen eğitim ve öğretimde, derslerini uzaktan takip etmek zorunda olan üçüzler Ahmet Buğra, Fatma Hira ve Osman Kaan çektikleri video ile tablet isteğinde bulundu. Kayseri’nin Yahyalı ilçesine bağlı Kopçu mahallesinde oturan 6 yaşındaki Ahmet Buğra, Fatma Hira ve Osman Kaan ilkokul birinci sınıf derslerini cep telefonundan takip ederken zorlandıklarını ifade ederek çektikleri videoda, “Her okula verildiği gibi bize de tablet verilmesini istiyoruz. Derslerimizi takip etmek istiyoruz” diyerek yetkililerden tablet desteği vermelerini istedi. Bu isteğe ise Ertekin İnşaat Sahibi Ömer Tekin kayıtsız kalmadı. Bu güne dek ihtiyaç sahiplerine 110 adet tablet dağıtan Tekin; “Benim çocuklara karşı beslediğim duygularım var. Dolayısıyla bir çocuğun yokunu var etmek için elimden geleni yapıyorum. 20 kişilik bir sınıfta bir öğrencinin derse girememesi beni derinden etkiliyor. Bu çocuğun annesinin, babasının bir mahçubiyeti var. Dolayısıyla biz buna kayıtsız kalamıyoruz. Ben paylaşmayı çok seviyorum. Biri açken ben tok kalmayı sevmiyorum. Varlığımız yok olabilir, yokken var olabilir. O yüzden ne olacağımız belli değil. 10 kişi birleşse 70 TL verse 700 TL yapar, bir öğrencinin ihtiyacını çözmüş olur. Devlet büyüklerimizden beklenti içine giriyoruz ama bu konuda hiçbir beklentimiz yok. Devlet bu işe el attığı zaman bunun tedariği, dağıtımı, ihtiyaç sahibini bulmak uzun sürer. Eğitim de aceleye gelen bir iş. Dolayısıyla bazı sıkıntıları halk kendisi halledebilir. 10 kişi bir araya gelir, bir öğrencinin ihtiyacını giderir. Binlerce tablet ihtiyacımız varsa milyonlarca da insanımız var. Bu konu, aramızda çözülebilir bir konu. Dolayısıyla bu konuda devlete ihtiyacımız yoktur. Bu konuda devletten de bir şey beklemek acizliktir” ifadelerini kullandı.
Üçüzlerin çektiği videonun kendisini çok etkilediğini aktaran Ömer Tekin; “Bu çocukların beni etkileyen tarafı ne oldu? Bir kere bu çocuklar üretken, video çekmişler. Bir sorunu dile getirmişler. Ben de insan olarak bu sorunu neticeye ulaştırmam gerekiyordu. Allah da bize bunu nasip etmiş, neticeye ulaştırdık. Bütün dileğim şu ki; bütün çocuklarımız üretsinler. Allah çocuklarımıza afiyet, zihin açıklığı versin” şeklinde konuştu.
Tabletlerine kavuşan üçüz kardeşler ise; Ömer Tekin’e teşekkür etti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı