Karacabey’in geleceğine katkı sağlayacak projeler sürüyor


0

Karacabey Belediyesi, küresel pandemiye rağmen mevcut projelerini kararlı bir şekilde yürütmeye devam ediyor.
Spora ve sporcuya desteğini sürdüren Karacabey Belediyesi’nin geleceğe katkı sağlama hedefiyle hayata geçirdiği gençlik merkezi ve spor salonu projelerinde inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, geçtiğimiz aylarda Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde bir görüşme yapmış ve Karacabey’in spordaki başarısı göz önünde bulundurularak, kentte yapılması planlanan yatırımlarla ilgili bakanlık tarafından destek sözü almıştı.
Bu kapsamda öncelikli olarak projesi çizilip hazırlanan Gençlik Merkezi ve Spor Salonu ile ilgili ihale aşamasının ardından, geçtiğimiz hafta projelerin inşaatına başlanmıştı.
Gençlere büyük katkı sağlayacak
Esentepe Mahallesi’nde bulunan ve geçmişte sağlık ocağı olarak hizmet veren binanın yerine 6 milyon TL maliyetle yapılacak olan Gençlik Merkezinin; ilçede gençlerin sosyal, kültürel ve eğitim anlamında önemli eksikliklerini gidermesi hedefleniyor. 2845 m2’lik bir inşaat alanında sürecek çalışmaları yerinde inceleyen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, teknik personelden de detaylı bilgi aldı.
Kompleks bölgeye değer katacak
Gençlik Merkezinin ardından Özkan’ın ikinci durağı ise Öğretmenler Parkı içerisinde inşaatı başlayan yeni Spor Salonu oldu. Toplam 5 milyon TL’lik maliyeti bulunan ve tamamlandığında 2 antrenman sahasının yanı sıra içerisinde idari ofislerle sporcular için misafirhanelerin de yer alacağı bir kompleks inşa ettiklerini belirten Özkan, tüm bu kazanımları bakanlık desteğiyle yapmaktan dolayı ayrıca mutluluk yaşadıklarını söyledi.
2022 yılında hizmete girecek
Başkan Özkan yaptığı açıklamada, “İlçemizde 2 önemli eserin daha yapım çalışmaları başladı ve titizlikle sürüyor. Gençlerimize sosyal, kültürel ve sportif anlamda değer katacak bu iki eseri 2022 yılında hizmete geçirmiş olacağız. Gençlik Merkezinde öğrenciler ve gençler sıkılmadan, saatlerce vakit geçirebilecek. İnşallah küresel pandemiden de insanlık olarak en kısa sürede kurtulacağız ve projelerimiz de tamamlandığında gençlerimiz için vakit geçirmekten keyif alabilecekleri ve enerjilerini atabilecekleri, iki güzide eseri hizmete sunmuş olacağız. Bu vesileyle, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na da destekleri için bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı