Evinden çıkamayanlara online diyet hizmeti


0

Diyetisyen Elanur Yılmaz Akay, korona virüsü (Kovid-19) ve çeşitli sebeplerden dolayı evlerinden çıkamayan vatandaşların online diyet hizmeti sayesinde formuna kavuşabileceğini söyledi.
Kovid-19 nedeniyle evde geçirilen süre önceki zamanlara göre uzadı. Bu süreçte insanlar kilo problemleriyle başa çıkmaya çalışsa da profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyulduğundan yola çıkan Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri, online diyet hizmetini devreye soktu. Yapılan hizmet ile birlikte vatandaşlar evlerinden de diyet hakkında bilgi alabiliyor.
Pandemi döneminde online diyet yöntemine bu dönemde sıklıkla başvurulduğuna dikkat çeken Büyük Anadolu Hastanelerinden diyetisyen Elanur Yılmaz Akay, “Dünyayı derinden sarsan Kovid-19 pandemi sürecinde sosyal izolasyon ve kısıtlamalar nedeni ile evlerinde vakit geçirenler, hareketsiz kalanların en büyük problemlerinden biri de kilo sorunu oldu. Kilo problemine karşı egzersiz yapmanın yanında diyette yapmak çok etkili olacaktır. Belirli koşullardan dolayı diyetisyene gelmek istemiyorlarsa, şehir dışında olunduğunda ya da gelmekte zorlanıldığında, yaş gereği gelinmek istenmiyorsa, ‘Kovid-19 ’dan korunmak için gelemiyorum’ düşüncesi olduğunda online program devreye sokulabilir” dedi.
Yapılan online diyet hizmeti hakkında bilgi veren Akay, şunları söyledi:
“Online diyette her hafta evdeki tartıda sabahları kilo fotoğrafı alınıyor. 15 günde bir de hastaya özgü, ezbere olmayan diyet programı değil, hastanın beslenme tarzına göre, yatış kalkış saatine göre yönelik diyet programlaması yapılıyor. Hasta ile görüntülü konuşma ya da arama yapılarak görüşmeler yapılmaktadır. Hasta nasıl ilerlemek isterse, diyet listemizi de ona göre programlıyoruz. Online diyette 1 aylık programlar yapılmakta, her hafta evdeki tartı ile kilo takibi, her 15 günde bir de diyet değişikliği yapılarak online diyet programları devam etmektedir. Online diyette bir çok başarılarda sağlanmakta olup, online diyette hasta, hastanemize gelemiyorsa, 444 3 703 nolu telefondan randevu oluşturabilir. Böylece hastane olarak bizler, hastaların evlerine online gelerek tedavileri gerçekleştirmiş oluyoruz.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı