Ege Üniversitesi uluslararası sıralamalarda yer bulmaya devam ediyor


0

Ege Üniversitesi, saygın sıralama kuruluşlarından Quacquarelli Symonds’ın 2021 Bölgelere Göre Üniversite Sıralamalarında Türkiye’nin de içinde bulunduğu Merkez Asya ve Gelişen Avrupa Ülkeleri (MAGAÜ) grubunda toplam 27 ülkeden 400 üniversite arasında 106. sırada yer aldı. Ülkemizden 55 üniversitenin yer aldığı sıralamada Ege Üniversitesi, devlet üniversiteleri arasında 9. sıraya yerleşti.
Saygın sıralama kuruluşlarından Quacquarelli Symonds (QS), “2021 Bölgelere Göre Üniversite Sıralamaları” sonuçlarını açıkladı. Ege Üniversitesi, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Merkez Asya ve Gelişen Avrupa Ülkeleri (MAGAÜ) grubunda toplam 27 ülkeden 400 üniversite arasında 106. sırada yer aldı. Ülkemizden 55 üniversitenin yer aldığı sıralamada Ege Üniversitesi, devlet üniversiteleri arasında 9. sıraya yerleşti.
Ege Üniversitesi’nin uluslararası alanda her geçen gün adından daha fazla söz ettirdiğini belirten Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemiz, gerek akademik başarıları, gerek eğitim kalitesi gerekse gerçekleştirdiği iş birlikleri ile dünya genelinde yapılan sıralamalarda kendisine yer buluyor. Son 3 yılda hayata geçirdiğimiz uygulamalar ile araştırma-geliştirme, inovasyon ve bilim iklimini üniversitemizde sürekli hale getirdik. Dolayısıyla başarılarımız dünya çapında da görünür hale gelmeye başladı. QS metodolojisi; üniversiteleri bilinirlik, akademisyen öğrenci oranı, akademisyen akademik yayın oranı, ikili iş birliği oranı, atıf performansı, doktoralı çalışan oranı ve uluslararasılaşma alt puanlarından oluşan genel bir puan üzerinden sıralıyor. Merkez Asya ve Gelişen Avrupa Ülkeleri arasında yapılan sırlamada 400 üniversite arasından 106. sırada yer alırken, ülkemizden sıralamaya giren devlet üniversiteleri arasında da 9. olduk. Emeği geçen tüm çalışanlarımızı kutluyorum. Başarılarımızı sürekli hale getirmek ve daha yukarılara tırmanmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı