Ege Üniversitesi Hastanesi mutfağında “Güvenli Yemek Üretimi” tescillendi


0

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi mutfağı, gıda güvenliği sisteminde tarladan tabağa izlenebilirlik ilkesini esas alan “ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi” denetlemesini başarıyla tamamladı.
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme Hizmetleri Müdürlüğü, pandemi koşullarına rağmen, gıda güvenliği ve hijyenden ödün vermeden, yılda yaklaşık 450 bin yetişkin ve 19 bin çocuk hastanın tıbbi beslenme tedavilerinin güvenli, kaliteli ve lezzetli yemek üretimiyle hizmetlerini sürdürüyor. Hastane mutfağı, gıda güvenliği sisteminde tarladan tabağa izlenebilirlik ilkesini esas alan “ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi” denetlemesini başarıyla tamamlayarak mevcut belgenin devamlılığını sağladı.
Hastane mutfağında ‘Güvenli Yemek Üretimi’nin tescillendiğini söyleyen Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, pandemi koşullarında hijyene olağanüstü bir şekilde dikkat edildiğini dile getirdi. Rektör Budak, “Kritik kontrollerden geçerek güvenli bir şekilde hastaya ve personele ulaşan yemeğin üretimi sırasında 72 form ile yaklaşık 500 noktada kontrol sağlanıyor. 3 ayda bir mutfak içinde 30 farklı noktadan alınan örneklerle mikrobiyolojik analizler yapılıyor. Hastalarımızın, hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığına önem veriyoruz. Kaliteli bir sağlık hizmetinin yanında, beslenme konusunda da örnek bir mutfağımız var. Özverili çalışmalarından dolayı personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

“Hedef sağlık sektöründe öncü kurum mutfağı olmak”
Hijyene üst düzeyde dikkat edildiğini belirten Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme Hizmetleri Müdürü Başdiyetisyen Dr. Derya Hopancı Bıçaklı, beslenmenin özellikle pandemi döneminde hasta tedavisinin en önemli parçalarından biri olduğunu ve Ege Üniversitesi Beslenme Hizmetleri Müdürlüğü olarak bu konuda sağlık sektöründe öncü kurum mutfağı olmayı hedeflediklerini ifade edip desteklerinden dolayı Rektör Budak’a teşekkür ettiğini söyledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı