Düzce Üniversitesi Hastanesi “Sıfır Atık Belgesi” Almaya Hak Kazandı


0

Çevre kirliliğinin önlenmesi, atık oluşumunun azaltılması amacıyla başlatılan ve 121 ağacın kesilmekten kurtarıldığı “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Düzce Üniversitesi Hastanesi ‘Sıfır Atık Belgesi’ almaya hak kazandı.
Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, 12 Haziran 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmenliği’nce belirlenen kriterleri yerine getirerek Sıfır Atık Yönetim Sistemi kuran Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin “Sıfır Atık Belgesi” başvurusunu değerlendirerek onayladı. 4 Aralık 2025 tarihine kadar geçerli olan Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazanan Düzce Üniversitesi Hastanesi, kurumda Sıfır Atık Yönetim Sistemi’nin en etkin şekilde yapılandırılmasını sağladı. Bu kapsamda Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde ihtiyaç duyulan malzeme ve ekipmanlar temin edilerek çalışanlara ve uygulayıcılara yönelik eğitimler düzenlendi. Hastanede oluşan atıklar yerleştirilen atık kumbaralarında türlerine göre biriktirilerek geri kazanılmak üzere çevre lisanslı tesislere ulaştırıldı.
Yapılan Sıfır Atık Projesi kapsamında bir yılda toplam 13 bin 816 ton atığın değerlendirildiği Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde; 199,36 metreküp su, 17,8 metreküp depolama alanı, 29,192 KWH enerji tasarruf edilirken, 7 ton kağıdın geri dönüştürülmesiyle 121 adet ağaç kesilmekten kurtarıldı.
Çevrenin korunması ve atıkların ülke ekonomisine kazanım olarak geri dönmesinin günümüzde büyük önem arz ettiğini vurgulayan Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, projenin hastanede uygulanması amacıyla gayretli çalışmalar sürdüren Atık Yönetiminden Sorumlu Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fatih Davran, Hastane Başmüdürü Fatma Eravcı ve Hastane Atık Yönetim Birim Sorumlusu Yeşim Dağdeviren başta olmak üzere emeği geçen tüm personele teşekkür etti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı