Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: “Nazarbayev’in yapıcı ve akıllı politikaları neticesinde Kazakistan kendisine ömür biçenleri sukutuhayale uğratmıştır”


0

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, “Nazarbayev’in yapıcı ve akıllı politikaları neticesinde Kazakistan kendisine ömür biçenleri sukutuhayale uğratmıştır” dedi.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu Yerli Düşünce Derneği ve Kazakistan Ankara Büyükelçiliği’nin öncülüğünde gerçekleştirilen “Ulu Bozkır’ın Yükselişinde Nursultan Nazarbayev Rolü” konulu çevrimiçi toplantıya video konferans yöntemiyle katıldı. Programda konuşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu önemli mesajlar verdi. Topçu, “Yerli Düşünce Derneği ve Dergisi mensupları olarak, 29 uncu bağımsızlık yılında Kazakistan hükûmetini ve kardeş Kazak halkını en kalbi duygularımızla tebrik ediyoruz. Kardeş ülke Kazakistan’ın ‘Bağımsızlık Günü’ kutlu olsun, dünya döndükçe Kazakistan’ımız var olsun” diye konuştu.
“Türk halkı olarak gurur duyuyoruz”
Türk halkı olarak gurur duyduklarını dile getiren Topçu, “Kazakistan bölgesinde ve uluslararası arenadaki önemli başarıları yanında, sağlam ve istikrarlı bir şekilde büyüyerek kalkınmakta ve refah seviyesini artırarak yükseltmektedir. Kardeş ülke Kazakistan bölgesi ve dünya için barışın, refah ve uzlaşmanın adresi olmasından Türk halkı olarak gurur duyuyoruz. Kurucu Cumhurbaşkanı Yelbası Nazarbayev’in, yapıcı ve akıllı politikaları neticesinde Kazakistan kendisine ömür biçenleri sukutuhayale uğratmıştır. Kazakistan’ın uluslararası itibarını daha da artırıp, halkın refah ve huzurunu büyütmek için büyük bir gayret ve özveriyle çalışan Cumhurbaşkanı Kassym Jomart Tokayev ve ekibinin Bağımsızlık Günü’nü kutluyor, Mağcan Ata’mızın ‘uzaktaki kardeşleri’ olarak, en kalbi saygı ve üstün başarı dileklerimizi arz ediyoruz” şeklinde konuştu. Ayrıca programda, Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, TBMM Türkiye- Kazakistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Bozok Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu katıldı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı