Canik Belediyesi’nden dijital teknolojiler meslek merkezi


0

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Meslek edindirme Kursları (CANMES) kapsamında Dijital Teknolojiler ve Tasarım Meslek Merkezi projesini hayata geçirmek için hazırlıkların sona geldiğini söyledi. Proje, aynı zamanda bütün öğrencilerinin de hizmetinde olacak.
Kendini yenilemeyen, gelişime uygun hareket etmeyen hiçbir yapının gerekli içeriği üretemeyeceğini söyleyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, yetişen neslin teknoloji ve dijital anlamda bambaşka bir dünyaya merhaba dediklerini belirterek, bunun da yeni nesil, yeni meslekler anlamına geldiğini söyledi. Sandıkçı, “Canik Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarının yapısını tamamen günümüz koşulları ve özellikle gençlerimizin motivasyonunu da düşünerek bambaşka bir yapıya kavuşturuyoruz. Gençlerimiz ve gelecek günler hangi meslekleri ön görüyorsa o başlıkları onların hizmetine sunacağız. Verdiğimiz eğitimler kimi için meslek, kimi için mesleğini geliştirmek için fırsat niteliği taşıyacak” dedi.

Bütün öğrenciler hizmet alabilecek
CANMES kapsamında hayata geçecek olan Dijital Teknolojiler ve Tasarım Meslek Merkezi ilçede hizmet veren bütün okulların hizmetine sunacaklarını söyleyen İbrahim Sandıkçı, “ CANMES eğitimlerinden yediden yetmişe herkes faydalanacak. Ancak projemiz özellikle ilçemizde yer alan bütün okulların ve öğrencilerimizin kayıtsız şartsız hizmetinde olacak. Çocuklarımız bir yandan eğitim alırken bir yandan dijital meslekleri deneyimleyip öğrenecekler. Hem teori, hem pratik hem de uygulama içerisinde olacaklar. Dijital Meslek alanında ülkenin en iyi isimleriyle buluşacaklar. Sosyal medya, dijital pazarlama, Mobil uygulama geliştiriciliği, mobil oyun geliştiriciliği, robotik kodlama, e-ticaret uzmanlığı, e-ticaret yöneticiliği, veri dedektifliği, veri güvenliği ve daha birçok başlık altında uzmanlardan eğitim alacaklar” diye konuştu.

Mesleki istihdam seferberliği
Teknoloji geliştikçe dijital dünyanın hayatımıza çok daha fazla etki ettiğini ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “ CANMES kısaca ne yapacak. CANMES günümüzün ve geleceğin kazandıran ne kadar dijital ve teknolojik meslek dalı varsa hepsini Canik Halkı ile buluşturmak için elinden geleni yapacak. Çocuklarımız ve gençlerimiz daha yolun başında kulak dolma bilgiler değil, işin uzmanlarından eğitim alarak donanım sahibi olacaklar. Meslek edinmek isteyen, dijital meslek başlıklarının herhangi birinde uzman olmak isteyen, işini ve mesleğini geliştirmek isteyen herkes kendisi için uygun bir dalı mutlaka bulacak. Eğitim alan vatandaşlarımızın uygulama yapmaları ve istihdam oluşması için CANMES bağlantılı projelerimiz devam etmektedir. Amacımız mesleki istihdam oluşturmaktır” şeklinde konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı