Başkan Sandal: “İsrafı değil, tasarrufu büyütüyoruz”


0

Bayraklı Belediyesi, israfın önlenerek doğal kaynakların daha verimli kullanılması ve atıkların kaynağından toplanıp geri dönüşüme kazandırılması amacıyla sıfır atık yönetimine başladı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal imzasıyla hayata geçirilen uygulama kapsamında, belediye binalarında masa altlarındaki çöp kutuları kaldırılacak ve atıklar koridorlara yerleştirilecek atık kutularında ayrıştırılarak toplanacak.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, nüfusu 250 bin ve üzeri olan büyükşehir ilçe belediyelerinde kurulmasını istediği ‘Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ Bayraklı Belediyesinde, Başkan Serdar Sandal’ın onayıyla hayata geçti. Uygulamayla birlikte atıklar kaynağında en aza indirilecek, türlerine ayrılarak toplanacak ve geri dönüşüme kazandırılacak.
Bayraklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Birimi tarafından kurulan 1. Sınıf Atık Geliştirme Merkezi’nin daha etkin şekilde kullanılması amacıyla, hizmet binalarının koridorlarına farklı renklerde atık ambalaj kutuları yerleştirildi. Kağıt, plastik, metal, cam ve organik atıklar bina içinde ayrıştırılmaya başlandı. Tehlikeli olabilecek pil, bitkisel yağ ve elektronik atıkları da bina girişine yerleştirilen kutularda depolanarak geri dönüşüme gönderilecek. Çalışma alanlarındaki atık kağıtlar ise bugüne kadar olduğu gibi yine geri dönüşüm için toplanacak. Ayrıca yeniden kullanımı uygun olmayan atıkların da tüketiminin azaltılması, gereksiz elektrik ve su sarfiyatının önlenmesi sağlanacak.

“Daha yaşanabilir bir dünya”
Dünya genelinde doğal kaynakların hızla tükenmeye devam ettiğini hatırlatarak, bu konuda her yurttaşın üzerine düşeni yapması gerektiğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Hepimiz çok duyarlı olmalıyız. Çünkü kaynaklarımız sonsuz değil, sınırlı. Suyumuzu, elektriğimizi, kağıdımızı ihtiyacımız kadar kullanmalıyız. Yeniden kullanılabilecek ya da geri dönüşüme kazandırılabilecek atıkları da yerinde belirleyerek, bu sürece katkı sağlayabiliriz. Diliyoruz ki, tüm vatandaşlarımız bu konuda gereken hassasiyeti gösterir ve daha yaşanabilir bir dünyayı hep birlikte kurarız. İsrafı değil tasarrufu büyütelim, çocuklarımızın geleceğini düşünelim” diye konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı