Avcılar Belediyesi’den 134 bin 550 kişiye sıcak yemek desteği


0

Avcılar Belediyesi, pandemi döneminde de dışarı çıkamayan ve korona virüse yakalanan hastalara sıcak yemek servisi yapmaya devam ediyor. Ekipler pandemi döneminde 134 bin 550 kişiye sıcak yemek desteği sağladı.
Kentteki ihtiyaç sahibi yaşlı, hasta ve kimsesiz vatandaşlara sıcak yemek hizmeti veren Avcılar Belediyesi Aşevi, pandemi sürecinin başından beri korona virüs hastası vatandaşların evlerine günlük sıcak yemek dağıtımı yapıyor.
Belediye ekipleri, İçişleri Bakanlığının Covid-19 salgınına karşı aldığı önlemler kapsamında yayımladığı genelge uyarınca sokağa çıkamayan vatandaşlar ve korona virüs hastası vatandaşlara günde 3 çeşit 2 öğün sıcak yemek servisi yapıyor. Virüsün yaygınlaşmaya başlamasıyla kentteki 65 yaş üstü, engelli kişiler ile kronik rahatsızlığı bulunan hastaları belirleyen Avcılar Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, yemeklerin, hasta ve yaşlıların yiyebileceği özellikte yağ, şeker ve tuz oranları ölçülü şekilde hazırlanmasına özen gösteriyor. Hijyen kurallarına uygun olarak paketlenen yemekler, temassız bir şekilde günde 432 kişinin evine ulaşıyor.
Kentteki Covid-19 testi pozitif çıkan tüm hastalar, test sonuçlarını belediyenin whatsapp ihbar hattına göndermeleri halinde sıcak yemek hizmetinden yararlanabiliyorlar. Avcılar Belediyesi, Mart ayından bugüne kadar toplam 134 bin 550 kişinin sıcak yemek ihtiyacını karşıladı. Ekipler aynı zamanda, vatandaşın ihtiyacı olması halinde “sevgi paketi” ismini verdikleri temel gıda maddelerinden oluşan erzak paketi desteği de sağlıyor. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, “ Sürecin başından beri titizlikle ve seferberlik ruhuyla çalışarak komşularımızın eğitimden sağlığa, kültür sanattan ulaşıma kadar komşularımızın her ihtiyacını giderme gayretindeyiz. Korona virüsle mücadele çalışmalarımızı ilk günkü hassasiyetimizle sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı