Ahlat Devlet Hastanesi yeni hizmet binası şubatta açılıyor


0

Bitlis’in Ahlat ilçesinde yapımı bitme noktasına gelen 110 yataklı devlet hastanesinin yeni hizmet binasının şubat ayında açılması planlanıyor.
Yeni hastane binasında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi alan Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, yakın zamanda açılacak hastanenin şimdiden hayırlı olmasını diledi. Başkan Çoban, çalışmaların oldukça hızlı ilerlediğini belirterek, yeni hastaneyle birlikte çeşitli branşlarda uzman hekimlerin de göreve başlayacağını söyledi. Başkan Çoban, “İnşaat alanını ziyaret ettiğimizde kalite anlamında yapılan çalışmaları tebrik ettik. İnşallah şubat ayında hasta kabulünün gerçekleşeceği bir çalışma yürütülüyor. Muazzam bir hastane ilçemize kazandırılmıştır. Sağlık Bakanlığımıza Ahlat hassasiyetlerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim. Tabi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Ahlat ilgisiyle birlikte devletimizin tüm birimlerinde de böyle bir hassasiyet ortaya çıkmış oluyor. Kısacası külliyenin buradaki varlığı da fevkalade sonuçlar doğurdu. Sadece bunu sağlık sektöründe değil, tüm alanlarda yaşıyoruz. Bugün buradaki çalışmaları görünce ilçe halkı olarak çok büyük bir sorunumuzu çözdüğümüzün farkındayız. Çünkü tüm üniteleriyle hastanemiz C sınıfından B sınıfına atlayacak kadar kapsamlı olacak. Yanı başımızdaki komşu ilçelere de hizmet verecek kapasitede bir hastane yapılıyor. Ahlat halkının sağlık ile ilgili sorunları çözülecek. Bazı alanların da hastanemizde yer alması için gerekli adımları atacağız. Şimdiden tüm sağlık çalışanlarını hem pandemi sürecindeki hasiyetlerinden dolayı hem de buradaki emeklerinden dolayı kutluyorum. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun. Burada emeği geçen AK Parti Bitlis milletvekillerimiz Cemal Taşar ile Vahit Kiler’e, Bitlis İl Sağlık Müdürü Koray Okur’a, Ahlat Devlet Hastanesi idarecilerine ve yüklenici firmaya teşekkür ederim. Hastanemiz 110 yataklı kapasitelidir. Uzman doktor sayısının da geniş kapsamlı olduğunu göreceksiniz” dedi.
Başkan Çoban’a ziyaretinde Ahlat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Feridun İbrahim ile Hastane Müdürü Nevzat Işıkgör eşlik etti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı