reklam
reklam
DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.621.994 1.192
reklam

Tavşanlı MYO’da hibrit ve elektrikli taşıtlar eğitim semineri

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tavşanlı Meslek Yüksekokulunda Toyota Eğitim Merkezi iş birliğiyle Hibrit elektrikli taşıtlar eğitim semineri gerçekleştirildi.

İki güne yayılan seminerde hızla gelişmekte olan hibrit-elektrikli araçlarla ilgili olarak iş güvenliği, araçların çalışma ilkeleri, hibrit-elektirkli araç tipleri ve araçların sistem parçaları, çalışma modları ve bu araçların bakımları hakkında bilgi verildi. Eğitimin ilk günü otomotiv, elektronik-otomasyon bölümlerinden oluşan Tavşanlı Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ile Tavşanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin motor ve elektrik-elektronik bölümü öğretmenlerine “Eğiticilerin eğitimi” başlığı altında bilgiler aktarıldı. Seminerin ikinci gününde ise Tavşanlı MYO otomotiv ve elektronik-otomasyon bölümleri öğrencilerine eğitim verildi.

Seminer sırasındaki eğitimler Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Aydın tarafından ziyaret edildi.

Kaymakam Baskın, elektrikli ve hibrit araçlar konularında düzenlenen bu eğitimin önemli olduğunu kaydederek, etkinliğin Tavşanlı’da düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Prof. Dr. Özer Aydın eğitim alanında yaptığı konuşmada, “Öğrencilerimizin kendilerine sunulan bu fırsatları iyi değerlendireceğine inanıyorum. DPÜ bu tür etkinliklere her zaman destek olacak. Katılımcılara, organizasyonu yapanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Tavşanlı MYO Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Refik Raşit Küçükkağnıcı yaptıkları ortak açıklamada, üniversite, sanayi ve milli eğitim kurumları arasında iş birliğinin önemine işaret ederek, Tavşanlı’da bu iş birliğinin uzun süre önce hayata geçtiğini ifade ettiler. Prof. Dr. Çelik ve Küçükkağnıcı bölgeye ve ülkemize fayda sağlama noktasında ortak projeler ve eğitim iş birlikleri yapmak için tüm gayretleriyle çalışacaklarını ifade ettiler.

Haberlerimizi beğendiyseniz konu hakkında yorum yapabilirsiniz editörlerimiz inceledikten sonra mesajınız burada yayınlanacak.

reklam