reklam
reklam
DOLAR 31,3109 % 0.2
EURO 33,8666 % -0.06
STERLIN 39,5588 % -0.04
FRANG 35,3928 % 0.14
ALTIN 2.055,91 % 0,15
BITCOIN 1.927.882 -1.103
reklam

Aydın’da üreticiler gal arısı ve Akdeniz sineğine karşı bilgilendiriliyor

ÖNEMLİ TARIM KENTLERİNDEN OLAN AYDIN’DA, ARTIŞ GÖSTEREN KESTANE GAL ARISI VE AKDENİZ MEYVE SİNEĞİ HASTALIKLARI ÜRETİCİLERİ ENDİŞELENDİRİRKEN, İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ KOORDİNESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TOPLANTILAR İLE ÜRETİCİLER, MÜCADELE YÖNTEMLERİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLİYOR.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Aydın’da üreticiler gal arısı ve Akdeniz sineğine karşı bilgilendiriliyor
reklam

Önemli tarım kentlerinden olan Aydın’da, artış gösteren kestane gal arısı ve Akdeniz meyve sineği hastalıkları üreticileri endişelendirirken, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen toplantılar ile üreticiler, mücadele yöntemleri konusunda bilgilendiriliyor.

Aydınlı üreticilerin korkulu rüyası haline gelmeye başlayan kestane gal arısı ve Akdeniz meyve sineği hastalıkları ile mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu çerçevede sahaya inen Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, il genelinde gerçekleştirdiği toplantılar ile üreticileri, mücadele konusunda bilgilendiriyor. İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri işbirliği ile gerçekleştirilen eğitim ve toplantılarda, kestane gal arısı ve Akdeniz meyve sineği ile etkin mücadele yöntemleri anlatılırken, üreticilerin zamanında ilaçlama yapması gerektiği hatırlatıldı.

reklam