Vali Masatlı: “Taşova OSB ilimizin ekonomik kalkınması için önemli bir adım”


0

Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın başkanlığında kurulması planlanan Taşova Karma Organize Sanayi Bölgesi(OSB) için Yer Seçimi Komisyonu Toplantısı yapıldı. Vali Masatlı başkanlığında gerçekleşen toplantıda bakanlıklardan ve yerel kuruluşların temsilciler yer aldı.
Amasya Valisi Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada kurulması planlanan Taşova OSB’nin ilçeye ve Amasya’ya sağlayacağı sosyoekonomik kalkınmaya vurgu yaparak, “Bugün sizlerin de katılımıyla Taşova ilçemizin ve Amasya’mızın ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sağlayacak Taşova OSB’nin yer seçimi için toplanmış bulunuyoruz. Sizlerin de bildiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çeşitli sektörlerde ülkemiz için belirlediği hedefler bulunmaktadır. Bizler de bu hedeflerin ilimize düşen kısmını gerçekleştirmek için gayret göstermeliyiz. Bu düşünceyle ülkemizin doğusuyla batısını birleştiren ana yol ağında bulunan Taşova ilçemize Organize Sanayi Bölgesi kurabilmek için yola çıkmış bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

“Taşova OSB büyük bir role sahip”
Vali Masatlı, “Amasya’nın sanayileşmesi ve bu alanda istihdamın artması için Taşova OSB büyük bir role sahip olacaktır. Taşova ilçemizde sektörel olarak baktığımızda tarımın ön planda olduğunu görüyoruz. OSB’yle birlikte sanayinin yanı sıra tarım sektöründe de önemli ölçüde gelişim olacak, bu çerçevede büyükşehirlere göçün önüne geçmiş olacağız. Ülkemizi her alanda en üst seviyeye çıkarmak için hepimiz gayret göstermeliyiz. Ancak bu şekilde, her fırsatta ambargolar uygulayan ve medeniyetin beşiği olan bu kadim topraklara müstemleke anlayışıyla hükmetmeye çalışanlarla mücadele edebiliriz” dedi.
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından Taşova Karma OSB’nin yer seçimine ilişkin hazırlanan sunum yapıldı. Sunumdan sonra katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirmesiyle toplantı sona erdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı