reklam
reklam
DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.622.039 0.828
reklam
Sinem Aydın TÜM YAZILARI

Vali Akbıyık, “Yabancılarda sağlık hizmeti noktasında talep var”

MUĞLA’DAKİ ODA VE BORSA’NIN GELENEKSEL OLARAK 3 AYDA BİR GERÇEKLEŞTİRDİĞİ TOPLANTIDA KONUŞAN MUĞLA VALİSİ İDRİS AKBIYIK, MUĞLA’DA TURİZM, DOĞA, TARIM VE KÜLTÜRÜN YANINDA SAĞLIK TURİZMİ NOKTASINDA YABANCILARDAN SAĞLIK HİZMETİ NOKTASINDA ÖNEMLİ TALEPLERİN GELDİĞİNİ AÇIKLADI.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Vali Akbıyık, “Yabancılarda sağlık hizmeti noktasında talep var”
reklam

Muğla’daki Odalar ve Borsa’nın geleneksel olarak 3 ayda bir gerçekleştirdiği toplantıda konuşan Muğla Valisi İdris Akbıyık, Muğla’da turizm, doğa, tarım ve kültürün yanında sağlık turizmi noktasında yabancılardan sağlık hizmeti noktasında önemli taleplerin geldiğini açıkladı.

Geleneksel olarak düzenlenen Muğla Odaları ve Borsa müşterek toplantısının 37’incisi Muğla Valisi İdris Akbıyık’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda turizm kenti olarak Muğla ilinin sorunları ve kamudan beklentiler gündeme alındı. Bodrum Ticaret Odası (BODTO)’da gerçekleştirilen toplantıya katılan Muğla Valisi İdris Akbıyık, “Muğla’da her şey var. Muğla’da hayat var. Orman var, doğa var, tarım var, kültür var. Tam anlamıyla sanayi var diyemesek de haraketli bir ticari hayatı var. İlimizin spor turizmindeki başarılı ivmesi hızla yükselmeye devam edecek. Sağlık turizmi ilimiz için çok önemli. İlimize gelen turistlerin yarısını İngilizler oluşturuyor ve sağlık hizmetleri noktasında ciddi talepleri var. Gastronomi alanında da oldukça zenginiz. Tarım ürünleri alanında tercih edilen bir bölgeyiz. İhracatta iyiyiz. Kültür turizminde çok sayıda ören yerine sahibiz. Hem tarihin ön plana çıkartılması, hem de turizm açısından oldukça önemli. Odalarımız ve STK’larımız çok kıymetli. Hem bakanlıklar, hem de yerel yönetimler nezdinde yatırımlarımız sürüyor. Burada lokomotifimiz özel sektördür. Değerlerimizin hiçbirini bir diğerine feda etmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tarımı da koruyacağız, madeni de koruyacağız. Doğayı da koruyacağız sanayiyi de geliştireceğiz. İlçelerimizin elbette sorunları var. Bahane üretmeden çalışmak istiyoruz. Kimliklerimizi bir tarafa bırakarak, çalışmak için var gücümüzle birlikte mücadele edelim. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” dedi.

reklam