reklam
reklam
DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.622.039 0.828
reklam
Yasemin Koçak TÜM YAZILARI

Uşak Lisesi öğrencileri kahraman gazilerle buluştu

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞININ “VATAN VE KAHRAMANLIK BULUŞMALARI” KAPSAMINDA İLİMİZİN EN ESKİ VE KÖKLÜ LİSELERİNDEN UŞAK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İLE TÜRKİYE HARP MALULLERİ ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ UŞAK ŞUBESİ YÖNETİMİNDE BULUNAN KAHRAMAN GAZİLERİMİZ BİR ARAYA GELDİ. YÖNETİM BAŞKANI GAZİ KEMAL CENGİZ VE GAZİMİZ HİMMET GÜLER VATAN MİLLET SEVGİSİ İLE YAPILAN FEDAKÂRLIKLARLA İLE İLGİLİ KONUŞMALARINDA, TERÖRLE MÜCADELE ANILARINI PAYLAŞIRKEN ÖĞRENCİLERİMİZLE BİRLİKTE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Uşak Lisesi öğrencileri kahraman gazilerle buluştu
reklam

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Vatan ve Kahramanlık buluşmaları” kapsamında ilimizin en eski ve köklü liselerinden Uşak Anadolu Lisesi öğrencileri ile Türkiye Harp Malulleri Şehit Dul ve Yetimleri Uşak Şubesi yönetiminde bulunan kahraman gazilerimiz bir araya geldi.

Yönetim Başkanı Gazi Kemal Cengiz ve Gazimiz Himmet Güler vatan millet sevgisi ile yapılan fedakârlıklarla ile ilgili konuşmalarında, terörle mücadele hatıralarını paylaşırken öğrencilerimizle birlikte duygusal anlar yaşandı. Gazi Kemal Cengiz, gaziliğin verdiği onurla genç nesillerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Bize gazilik unvanı nasip oldu ama vatanımız için her zaman kanımızın son damlasına kadar mücadeleye hazırız” dedi.

Gazilerimiz konuşmalarının sonunda sözü gençlere bırakarak kendilerine yöneltilen soruları cevapladı.

Daha sonra Uşak Lisesi Okul Müdürü Kazım Dönmez vatan ve millet sevgisiyle gençlerimizde farkındalık oluşturacak, geleceklerine yön verecek konuşmalarda bulundu. Dönmez, “Bu ülke, sizden özellikle askeri ve savunma sanayisini daha iyi noktalara getirmenizi istiyor. Kendinizi hâlihazırda var olan dronlar, İHA’lar ve Sihalar üzerine geliştirip daha da iyisini yapabilirsiniz” dedi.

Programın sonunda Uşak Anadolu Lisesi Müdürü Kazım Dönmez, gazilerimize plaket takdiminde bulundu.

Programa Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Biriminden Sorumlu Şube Müdürü İbrahim Karadedeli ve Sosyal Çalışmacı Nermin Esra Özkır katıldı.

Program öğrencilerin coşkulu alkışları ve memnuniyet dolu ifadeleri ile sona erdi.

reklam