reklam
reklam
DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.614.510 0.581
reklam
Yasemin Koçak TÜM YAZILARI

Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Kütahya il Çalıştayı düzenlendi

TÜRKİYE YÜZYILI DİN ÖĞRETİMİ KÜTAHYA İL ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Kütahya il Çalıştayı düzenlendi
reklam

Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Kütahya il Çalıştayı Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi.

Çalıştaya İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Müftüsü İrfan Açık, DPÜ İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ömer Faruk Söylev, DPÜ İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Ateş, DPÜ İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kasım Kocaman, DPÜ İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Rabia Yıldırım, DPÜ İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Faruk Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Müftüleri, Okul Müdürleri, çeşitli sivil toplum kuruluşlarından temsilciler, okul aile birliği temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen çalıştayda, imam hatip okullarında, “Okul Kültürü Oluşturma ve Okul Tanıtım Faaliyetleri Uygulama Kılavuzu” çerçevesinde imam hatip okulları tanıtım süreçleri ve görünürlük çalışmalarının istişare edilmesi, imam hatip meslek dersleri öğretimine ilişkin beklentiler, sorun alanları ve geliştirilmesi gereken hususların değerlendirilmesi, imam hatip okullarında bir üst öğrenime hazırlık çalışmaları çerçevesinde yapılacak faaliyetlerin istişare edilmesi, okullar arası farklılıkların azaltılması ve okullara erişim çerçevesinde imam hatip okullarında örnek ve özgün uygulamaların yaygınlaştırılması, imam hatip okulları program çeşitliliği kapsamındaki uygulamaların istişare edilmesi, imam hatip okullarının akademik, sosyal, kültürel, sportif, mesleki ve sosyal sorumluluk çalışmalarının değerlendirilmesi, Temel Eğitim ve Ortaöğretim Kurumlarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Din, Ahlak ve Değer Alanı seçmeli derslerinden, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ile din, ahlak ve değer alanı seçmeli derslerinin öğretimine ilişkin beklentiler, sorun alanları ve geliştirilmesi gereken hususların istişare edilmesi, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında din, ahlak ve değer alanında sosyal, kültürel ve toplumsal sorumluluk çalışmaları değerlendirildi.

Çalıştay öğleye kadar iki, öğleden sonra da bir oturum olmak üzere üç oturumda gerçekleştirildi. Oturumlarda kayıt altına alınan görüşler bir araya getirilip düzenlendi ve sonuç raporu hazırlandı.

Program bitiminde tüm katılımcılara katılım belgeleri İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit tarafından verildi.

“Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Çalıştayı”

Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Çalıştayı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından, imam hatip okullarında yürütülen akademik, sosyal, kültürel, sportif, mesleki ve sosyal sorumluluk çalışmaları, okul kültürü ve tanıtım faaliyetleri, bir üst öğrenime hazırlık çalışmaları, okullar arası farklılıkların azaltılması ve okullara erişim kapsamında örnek ve özgün uygulamaların yaygınlaştırılması, İHL meslek dersleri ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersi, din, ahlak ve değer alanı seçmeli derslerinin öğretimine ilişkin beklentiler, sorun alanları ve geliştirilmesi gereken hususların istişare edilmesi amacıyla düzenleniyor.

reklam