reklam
reklam
DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.601.979 -0.53
reklam
Yasemin Koçak TÜM YAZILARI

Sultanhisar’da öğrencilere gıda okuryazarlığı eğitimi verildi

AYDIN (İHA) – SULTANHİSAR İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK VERİLEN EĞİTİMLERDE GENÇLER, GIDA OKURYAZARLIĞI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Sultanhisar’da öğrencilere gıda okuryazarlığı eğitimi verildi
reklam

Sultanhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik verilen eğitimlerde gençler, gıda okuryazarlığı konusunda bilgilendirildi.

Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, ortaokul öğrencilerine gıda okuryazarlığı ve etiket okuma eğitimi verildi. Öğrencilerin gıda güvenilirliği ve beslenme bilinç düzeyinin arttırılmasının hedeflendiğini eğitimlerde, “Gıda Güvenilirliği ve Gıda Okuryazarlığının Temelleri, Gıda Denetim Hizmetleri, Gıdalarda Ambalaj Güvenliği, Etiket Üzerindeki Bilgilerin Günlük Hayatta Kullanımı, Ambalaj Üzerindeki Sembollerin Anlamları, Besin ve Enerji Tablosu, Günlük Alınması Gereken Besin Miktarları, Besin İçeriklerinin Güvenilir Dozları, Fonksiyonel, Özel Beslenme Amaçlı ve Takviye Edici Gıdaların Özellikleri” gibi konularda bilgilendirmeler yapıldı. Salavatlı Ortaokulu ve Eskihisar Ortaokulu’nda öğrenim gören gençlerle bir araya gelen personeller, gıda okuryazarlığı ve etiket okuma konusunda sunumlar yaparak, öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı.

reklam