reklam
reklam
DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.614.510 0.581
reklam

Şehzadeler Filistin hakkında konuştu

ŞEHZADELER BELEDİYESİ’NİN KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA SAHNELENEN “FİLİSTİN HAKKINDA KONUŞMALIYIZ” ADLI TİYATRO OYUNU, VATANDAŞLAR TARAFINDAN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Şehzadeler Filistin hakkında konuştu
reklam

Şehzadeler Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında sahnelenen “Filistin Hakkında Konuşmalıyız” adlı tiyatro oyunu, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Şehzadeler Belediyesi “Filistin Hakkında Konuşmalıyız” adlı tiyatro oyunuyla Filistin’de yaşanan ve dünya kamuoyunun yıllardır sessiz kaldığı insanlık dramını sahneye taşıdı. İşgalci İsrail güçleri tarafından evinden zorla çıkarılmaya çalışılan ve bu uğurda büyük bir mücadele veren Filistinli Meryem Ebu Najma’nın gerçek hayat hikayesini konu alan “Filistin Hakkında Konuşmalıyız” adlı tiyatro oyunu, Şehzadeler Belediyesi ve Mana- Der işbirliğiyle Kültür Sitesinde sahnelendi. Nurdan Albamya’nın Filistinli Meryem’in hayatını sahneye taşıdığı; Filistin’de yaşanan ortak acıları, işlenen insanlık suçlarını ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için verilen mücadeleleri konu edinen tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü.

Penceresi Mescid-i Aksa’ya açılan Filistinli Meryem, işgalci İsrail’in evini almak istemesiyle sarsılır. Teklif edilen yüksek meblağlara rağmen Meryem’in ikna olmadığını gören işgalciler, Meryem’i taciz etmeye başlar. Elektriği ve suyu kesilen, evinin önüne barikatlar kurulan, kapısına çöpler dökülen Meryem vazgeçmez ve kendisini evine kapatır. Bu süreçte tüm yaşamını çiçeğine ve kuşuna anlatmaya başlar. Meryem, en büyük travmasıyla yüzleşmek ve onu kabullenmek zorunda kalacaktır. Nihayetinde ise kendini evine kapatmasının çare olmadığını anlayarak evden çıkacak ve nöbete Mescid-i Aksa’da devam edecektir.

reklam