Rektör Yardımcısı Türkmen, online söyleşi programına katıldı


0

Bayburt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mutlu Türkmen, pandemi sürecinde halkın sağlık ve spor açısından bilinçlendirmesi adına düzenlenen ’Sporda Köprüler Kurmak, Herkes İçin Spor Deneyimimiz’ konulu söyleşi programına uzaktan bağlantı yöntemiyle katıldı.
Dünya Bocce Konfederasyonu Başkanlığı ile Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanlığını da yürüten, Bayburt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen online söyleşi programına konuk olarak katılarak programın yöneticiliğini yapan Gazi Üniversitesi rektör danışmanı Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül’ün sorularını yanıtladı.
Herkes için spor konusunda ulusal ve uluslararası alanda oldukça deneyimli olan rektör yardımcısı Türkmen, katıldığı söyleşi programında sporun önemi, sporda iletişim kurma, pandemi sürecinde sporun faydaları, halkın bu konuda bilinçlendirilmesi ve spora özendirilmesi faaliyetleri gibi konularda bilgi verdi. Sporla ilgili köprü metaforunu kullanmanın spor açısından önemine değinen rektör yardımcısı Türkmen, özellikle geleneksel ve modern spor dallarında da Türkiye’nin bir köprü vazifesi üstlendiğini vurguladı.
Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonunun gelişimi hakkında bilgi paylaşımında bulunan rektör yardımcısı Türkmen; Türkiye’de gerçekleştirilen herkes için spor çalışmaları, küresel olarak gerçekleştirilen herkes için spor faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu. Bu konularla ilgili olarak kendi çalışmaları ve tecrübeleri hakkında da sunum yapan rektör yardımcısı Türkmen, söyleşinin sonunda programın yöneticiliğini yapan Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül tarafından sorulan sorulara da yanıt verdi.
Programda dinleyici olarak yer alan Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız da, söyleşinin sonunda, katılımı ve gerçekleştirdiği sunumdan ötürü rektör yardımcısı Türkmen’e teşekkür etti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı