Özel MMT Amerikan hastanesi Covıd-19 testi için yetkilendirildi


0

Türkiye’nin ve Gaziantep’in ilk özel hastanesi olan Özel MMT Amerikan Hastanesi korona virüs (Covid-19) PCR testi hizmetiyle bölgeye ve Gaziantep’e hizmet vermeye devam ediyor.
Gaziantep’te, Covıd-19’un kesin tanısının konulduğu PCR sürüntü testi Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Özel MMT Amerikan Hastanesi’nde yapılmaya başlandı.
Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen hastanelerde testin yapıldığı ifade edilerek, bu test dışında yapılan testlerin tanı niteliği taşımadığı ifade edildi. Özel MMT Amerikan Hastanesi, bünyesindeki PCR tanı Laboratuvarı sayesinde daha fazla kişiye test yapılma olanağı sağlamayı hedefliyor.
Gaziantep’te Covid-19 PCR testini yapan 5 hastaneden birisi olan Özel MMT Amerikan Hastanesi Genel Koordinatör- Başhekimi Opr. Dr. Cezmi Ük, “ Her zaman olduğu gibi yine bölgemize ve Gaziantep’e en iyi şekilde hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyor. Covıd-19 tanı alanında en ileri ve en güvenilir tekniklerden birisi o Covıd-19 PCR Laboratuvarımız ile artık 2 saat gibi kısa bir sürede sonuç verebiliyoruz. Hastaneye gelmekten çekinen vatandaşlarımıza gerek evlerine gerekse de iş yerlerinde gidip sürüntü alınarak, güvenilir bir şekilde hastalarımıza sonuçlarını bildiriyoruz. PCR testi, hastalığın tanısının erken evrede konulması, tedavi, izolasyon ve önlem sürecinin erken başlamasına yardımcı olmaktadır. Bazı hastanelerde hızlı sonuç veren çeşitli antijen ve antikor testleri yapılmaktadır. Ancak bu testlerin Bakanlık tarafından kesin tanı niteliği taşımadığı belirtilmiştir. Yurt dışına çıkma planınız varsa birçok ülkeye giriş için zorunlu olan PCR testlerinizin sonuçlarını vakit kaybetmeden alabilirsiniz” sözlerini kaydetti.
Covıd-19 PCR testini sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonları ev ve iş yerlerine giderek yapmaya devam ettiklerini dile getiren Özel MMT Amerikan Hastanesi Genel Koordinatörü-Başhekimi Opr. Dr. Cezmi Ük, “ Vatandaşlarımızın 0531 935 8129 numaralı telefonu aramasının ardından tam koruyucu donanımlarla evlere giden konusunda uzman personeller kısa süre içerisinde numune alımını gerçekleştiriyor. Test sonuçları ise kişiye en geç 24 saat içerisinde iletilerek gerekli tedavi süreci başlatılıyor. Daha detaylı bilgi için vatandaşlarımız 0531 935 8129 veya 0850 222 2224 numaralı telefonu arayabilir” ifadelerini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı