Ormancılar ’ormanlar’ için söyledi


0

Samsun’un Vezirköprü İlçe Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hazırlanarak sosyal medyada paylaşılan “Orman İçin Sen de Söyle” klibi büyük ilgi gördü.
Çekimler, Vezirköprü Orman İşletmesi Müdürlüğü’nün bölge şefliği sınırları içerisinde gerçekleşti. Çekimler esnasında Vezirköprü ilçesinin birçok doğa güzelliğini ortaya koyan görüntüler ekranlara yansıdı. Amatör olarak içlerinde hiç şarkı söylememiş ve mikrofonla ilk defa buluşan personelin de olduğu klip için Aşık Veysel’in “Benim Sadık Yarim Kara Topraktır” isimli türküsü seçildi. Her kelimesini farklı mekanlarda söyleyen ve bulundukları doğal güzelliği ekranlara yansıtmak isteyen müdürlüğün bölge şefleri, ormanların güzelliğine ve korunmasına yönelik yaptıkları çalışmaları da dikilen binlerce fidanların arasında şarkı söyleyerek göstermiş oldular. Binlerce beğeni ve paylaşım alan klip izleyicilerin takdirini kazandı.
Gerçekleştirilen organizasyonla ilgili bilgi veren Vezirköprü Orman İşletme Müdürü Meryem Burçin Irmak, “Bildiğiniz gibi ormanlarımız gezegenimizin akciğerleridir. İçindeki canlıların güzelliği ile aldığımız nefesle yaşamımızı sağlayan, ağaçların görkemi ile renkleri ile yapraklarının arasından sızan güneş ışığıyla, canlıların güzelliği ile bize görsel bir şölen sunan, dünyamızın iklimini, hava şartlarını etkileyen, hastalandığımızda kullandığımız ilaçların pek çoğunun ham maddesini sağlayan, dünyada yaklaşık bir buçuk milyarın üzerinde insana istihdam kaynağı olan ormanlarımız, onlar bizim için vazgeçilmezdir. Hayatımızda büyük önem taşıyan, beşikten mezara kadar ihtiyaçlarımızı barındıran ormanlarımıza sevgimizi gösterecek, farkındalık oluşturacak bir şey yapalım istedik. Bu yüzden ekip arkadaşlarımızla birlikte kamera karşısına geçip Aşık Veysel’in ’Kara Toprak’ türküsünü seslendirdik. Projeyi duyduğumda arkadaşlarımın bu fikrini destekledim. Hepsine medeni cesaretlerinden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Orman Genel Müdürümüze ve Orman İl Müdürümüze bize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
1
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı