reklam
reklam
DOLAR 31,0857 % 0.31
EURO 33,6975 % 0.15
STERLIN 39,3903 % 0.07
FRANG 35,3061 % 0.25
ALTIN 2.019,98 % 0,15
BITCOIN 1.604.337 -1.465
reklam
Yasemin Koçak TÜM YAZILARI

Muğla’da ’Gazze bilinmez toprak’söyeşisi

DİLİN VE KÜLTÜRÜN DERİNLİKLERİNE OLAN TUTKUSUYLA TANINAN AKADEMİSYEN AYÇİN KANTOĞLU

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Muğla’da ’Gazze bilinmez toprak’söyeşisi
reklam

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından Gazze Bilinmez Toprak Terra Incognıta isimli söyleşi düzenlendi.

Söyleşi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz şehitler salonunda Dilin ve Kültürün Derinliklerine olan tutkusuyla tanınan Akademisyen Ayçin Kantoğlu tarafından gerçekleştirildi. Söyleşide Gazze’nin bugüne kadar gördüğü zulümler ve bugünlerde yaşanan katliamlar ile ilgili bilgi aktarıldı.

Söyleşiye katılan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Turhan Kaçar, “Her türlü etkinliği bizler mümkün olduğunca desteklemek istiyoruz. Bu etkinlikte gayret gösteren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinlikte konuşan Akademisyen Ayçin Kantoğlu, ”Bugün 7 Ekim’de başladığını düşündüğümüz, esasen tarihi itibariyle daha eskiye dayanan ama her birimizin hayatını bence bundan öncesi ve sonrası olarak ayıran adeta bir milat olarak gördüğünüz, göreceğiniz Gazze gerçeği ile karşılaştık. Tabi 7 Ekim’den önce de Filistin bir zulmün altındaydı. Ağırlaşarak devam etti. Bir çocuk Gazze’de katlediliyor. Bu İsrail’in kendini savunma hakkıyla başlayan bir söylem vardı. Dediler ki ’Hamas kötülüğün kapılarını açtı’ Bu ABD Başkanı Joe Biden’in bir konuşmasıydı yanlış hatırlamıyorsam. Hepsi birbirinden berbat olan konuşmalarının ilk olanlarındandı” dedi.

reklam