reklam
reklam
DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.625.911 1.037
reklam

Marmaris yeni mesire alanına kavuşuyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Marmaris Belediyesi’nin çalışmaları sonucunda ilçe, yeni bir mesire alanına kavuşuyor.

Muğla’nın Marmaris ilçesi Hisarönü’nde 10 bin metrekarelik alanda oluşturulan mesire alanı, mangal seven ve doğayla baş başa kalmak isteyen Marmarislilerin vazgeçilmez mekanı olacak. Belediye Başkanı Mehmet Oktay; “Halkımızın taleplerini yerine getiriyoruz. Onlar istedi biz yaptık” dedi.

Halkın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet üretmeye devam eden Marmaris Belediyesi ilçeye mangalın da yakılabileceği yeni bir mesire alanı kazandırdı. Hisarönü Mahallesi’nde belediyenin tapulu arazisi üzerinde gerçekleştirilen çalışma yaklaşık 11 ay önce başladı. Okaliptüs ağaçlarıyla kaplı ve tamamen bataklık olan alanda ilk olarak rehabilite çalışmaları gerçekleştirildi. İçine girilmesi imkansız olan bataklık alan kurutularak çalışmalara başlandı.

Ardından peyzaj çalışmalarına geçildi. Azmak kenarında ve deniz manzaralı okaliptüs ağaçlarıyla kaplı 10 bin metrekarelik alana 60 adet piknik masası 34 adet de mangal yeri konuldu. Tuvaletler, bulaşık yıkama noktası ve bir büfenin de konuşlandığı alanda ayrıca çocuklar ve gençler için de yerler hazırlandı. Marmaris’in en yüksek kuleli kaydırağının konulduğu oyun alanının yanı sıra gençlerin voleybol, futbol ve basketbol oynayacağı mini bir saha ile fitness aletlerinin bulunduğu açık hava spor alanı da oluşturuldu. Söz konusu alanda ayrıca azmak kenarında kanolarla gezme imkanı da olacak. Mesire alanı dışında 60 araçlık otoparkın olacağı alanda 20 motosiklet otoparkı ve bisiklet konabilecek yerler de yapılacak.

“7’den 70’e herkese hitap ediyor”

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da yapılan çalışmayı denetleyerek, son hali hakkında bilgi aldı. Doğayla uyumlu ve doğanın korunduğu projeyle Marmaris halkının ihtiyaç duyduğu bir alanı kazandırmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Oktay; “Halkımızın talepleri doğrultusunda yeni bir mesire alanını hayata geçirmek üzereyiz. Aşağı yukarı yüzde 70’lik kısmı tamamlanmış durumda. Proje oldukça heyecan verici. İçinde piknik alanları, oyun gruplarıyla, balık tutma noktalarıyla gerçekten çok keyifli bir alanı hayata geçirmek üzereyiz” dedi.

“Mangal artık sorun olmayacak”

Alanın sadece mesire alanı değil farklı etkinliklere de ev sahipliği yapacağını söyleyen Başkan Oktay; “Özellikle yaz aylarında gençlik festivalleri, konserler gibi etkinliklerde aynı anda 10 bine yakın misafiri ağırlayabileceğiz. Ocak ayı içerisinde hep birlikte açılışını gerçekleştirip, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Marmarisli vatandaşlarımızın mangal yapacakları yer ile ilgili bir sıkıntısı kalmayacak. Ayrıca gerçekten dinlenebilecekleri, keyifle vakit geçirebilecekleri bir noktaya daha kavuşacaklar” ifadesini kullandı.

reklam