reklam
reklam
DOLAR 31,0815 % 0.29
EURO 33,6819 % 0.1
STERLIN 39,3751 % 0.02
FRANG 35,2918 % 0.21
ALTIN 2.017,54 % 0,03
BITCOIN 1.611.021 -0.816
reklam

Manisa’nın Manevi Mimarı Yiğitbaş-ı Veli, Şehzadeler ’de anıldı

ŞEHZADELER BELEDİYESİ VE YİĞİTBAŞI VAKFI’ NIN ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ, YİĞİTBAŞ VELİ HZ. ANMA VE ANLAMA KONFERANSINDA MANİSA’NIN MANEVİ MİMARLARINDAN YİĞİTBAŞI VELİ ANILDI.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Manisa’nın Manevi Mimarı Yiğitbaş-ı Veli, Şehzadeler ’de anıldı
reklam

Şehzadeler Belediyesi ve Yiğitbaşı Vakfı’ nın ortaklaşa düzenlediği, Yiğitbaş Veli Hz. Anma ve Anlama konferansında Manisa’nın manevi mimarlarından Yiğitbaşı Veli anıldı.

Şehzadeler Belediyesi ve Yiğitbaşı Vakfı’ nın ortaklaşa düzenlediği, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ögke’ nin konuşmacı olarak katıldığı Yiğitbaş Veli Hz. Anma ve Anlama konferansında, Yiğitbaşı Veli anıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konferansa, Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel, Manisa İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Yiğitbaşı Vakfı Başkanı Sefer Yıldız, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Tonguç, Başkan yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yiğitbaşı Vakfı olarak yaptıkları tüm projelere destek olan Şehzadeler Belediyesine teşekkür eden Yiğitbaşı Vakfı Başkanı Sefer Yıldız “Düzenlemiş olduğumuz bu güzel programımıza teşriflerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu gün inşallah Allah dostunu değişik yönleriyle tanımak ve anlamak istiyoruz. Bu noktada bizleri kırmayıp Manisa’ ya gelen değerli hocalarımıza ve siz değerli katılımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. Yapmış olduğumuz tüm programlarımızda bizlere destek olan Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Yiğitbaş Veli gibi Allah dostları anlatmalı ve anlamalıyız”

Şehzadeler Belediyesi olarak 13 adet kültür yayını bastırdıklarını ifade eden Başkan Çelik 1 numaralı eserin Yiğitbaş Veli Hazretlerinin hayatını anlatan kitap olduğunu vurguladı. Şehzadeler Belediyesi olarak Yiğitbaş Camisinin çevre düzenlemesini de yaptıklarını ifade eden Başkan Çelik “Yeryüzünde her geçen gün daha fazla Yiğitbaşı Veli ve onun gibi Allah dostları, anmaya ve anlamaya ihtiyacı vardır. Yeryüzünün dört bir yanında akan kan ve gözyaşı, insan, insanın kurdudur felsefesiyle kapitalist felsefeyle birleştirilen insanlar, devletler ve onların yöneticileri sebebi ile oluyor. Oysaki bizim medeniyetimizde nasıl adalet yeryüzüne hâkim olduysa, bunun yeniden tesisi öncelikle Yiğitbaş Veli Ahmet Şemseddin Marmaravi hazretleri gibi Allah dostlarını bizlerin anlatması ve insanlığa anlatmasıyla çözülecektir. Böylesine güzel bir organizasyonun gerçekleşmesinde emeğe geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından sırasıyla kürsüye gelen konuşmacılar İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ögke, Manisa’nın manevi mimarı olan Yiğitbaşı Veli’nin hayatını ve hayat felsefesini içeren konularda katılımcılara bilgiler verdiler.

reklam