Kuyuya düşen köpeği itfaiye kurtardı


0

Aydın’ın Nazilli ilçesinde gelen bir ihbarı değerlendiren itfaiye ekipleri yaklaşık bir haftadır kuyuda kalan köpeği kurtardı. Köpeğin havlama seslerini takip eden ev sahibinin dikkati ile yaşama tutunan köpek kurtarılmasının ardından hızla uzaklaştı.
Edinilen bilgiye göre Nazilli Çapahasan mahallesi 881 Sokak No40’da bulunan bahçeli ev içerisindeki seraların yanındaki atıl kuyuda köpek olduğu ihbarı ile harekete geçen Aydın Büyükşehir Belediyesi Nazilli İtfaiye Müdürlüğü Ekipleri 5 metre derinliğindeki kuyudan köpeği merdiven yardımıyla kısa sürede çıkarttılar. Bir haftadır kuyuda olduğu için zayıf düştüğü gözlenen ancak önce uysal davranmasına rağmen sonra saldırgan tavırlar sergileyen köpek dikkatlice kuyudan çıkartılır çıkartılmaz özgürlüğüne kavuşması ile birlikte oradan hızlıca uzaklaştı.
Yaklaşık bir haftadır köpek havlamaları duyduklarını ancak sesin kullanılmayan üzeri örtülü kuyudan geldiğini öğrenince köpeği bulduklarını ifade eden Birsen Türkyılmaz, “Geçtiğimiz pazartesi günü babamlara gelmiştim. O zaman sesi duymuştum. Bugünde aynı sesi duyunca aradım ve kuyu aklımıza geldi. Baktık köpek kuyuda. Çıkartmayı denedik ama saldırgan olduğu için başaramadık. Sürekli inliyordu ama saldırdı. Sonrasında önce itfaiyeyi sonrada Dernek Başkanı Mehmet Bey’i aradık. Onlar da itfaiye ile birlikte geldiler ve köpeği kurtardılar. Sağolsunlar” dedi.
Nazilli Hayvanseverler Dernek Başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu, sosyal medya hesapları olan gönüllü grubuna düşen bir ihbar sonucu olayı öğrendiklerini ifade ederek, “İhbarın hemen ardından itfaiye ekipleri ile birlikte bölgeye geldik. 5 metre derinliğindeki kuyuya düşen köpeği Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ile çıkarttık. Köpek çok korkmuş. Gönüllü olmanın etkisini bir kez daha yaşadık herkesten Allah razı olsun” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı