Kısıtlamalar etkisini göstermeye devam ediyor


0

Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akdağ, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları nedeni ile hastane doluluk oranında yüzde 35 civarında azalma olduğunu söyledi.
Diyarbakır’da yoğun bakım doluluk oranı ve vaka sayılarında düşüş yaşanmaya devam ediyor. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akdağ, vaka sayılarında tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır’da da azaldığını kaydetti. Prof. Dr. Akdağ, “Türkiye’de sokağa çıkma kısıtlamalarıyla birlikte Diyarbakır’da da ve Dicle Üniversitesi Hastanemize ait olan pandemi hastanemizde de hasta sayımızda gerek poliklinik gerekse de yoğum bakım düzeyinde yüzde 35’lere yakın azalmalar oldu. Özellikle Sağlık Bakanlığımızın ve Cumhurbaşkanımızın, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptıkları açıklamalar ile uygulanan 56 saatlik kısıtlamaların buna büyük katkı sağladığını düşünüyorum. Çünkü henüz bir aşı olunmadı ve bunun tek etkisi ise 56 saatlik kısıtlamalardır. Yılbaşında kısıtlamaların daha uzun sürmesi bu anlamda da çok ciddi katkı sağlayacaktır” dedi.

“Vaka sayılarındaki düşüş rehavete neden olmamalı”
Diyarbakır’da yaptıkları saha çalışmalarında yüzde 30’luk bir antikor düzeyi olduğunu tespit ettiklerini vurgulayan Prof. Dr. Akdağ, “Tabi bunun tek sebebi yapılan farkındalık çalışmalarıdır. Gerek sosyal mesafe, gerek maske ve gerekse de hijyen konusunda çok ciddi bir çalışmalar yapıldı. Tabi bunları asla unutmamamız gerekiyor. Bütün halkımıza buradan bir uyarıda da bulunmak istiyorum, vaka sayılarında düşüş olabilir ama salgın ile ilgili olarak bilemediğimiz birtakım süreçler geliştiği için tedbiri elden bırakmamız gerekiyor. Oranlar düştü diye artık rahatlama diye bir şey kesinlikle olmaması gerekir. Vaka sayılarındaki düşüş rehavete neden olmamalı. Bizim toplumsal hayattaki birtakım alışkanlığımızın üçlü altın kuralı olan maske, sosyal mesafe ve hijyen değiştirmemeli diye düşünüyorum” diye konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı