Kimsesiz yaşlı adama Başkan Kocaispir sahip çıktı


0

Adana’nın merkez Yüreğir ilçesine bağlı Alihocalı Mahallesi’nde bakacak kimsesi ve kalacak yeri olmayan 78 yaşındaki Mahmut Ortatepe’ye Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir sahip çıktı. Kocaispir’in talimatı ile gece yarısı acil ihtiyaçları giderilen yaşlı adam için belediye ekipleri huzurevine yerleştirilmesi için de çalışma başlattı.
Mahalle sakinlerinin sosyal medyadan fotoğrafını paylaşarak yardım çağrısı yaptığı Ortatepe’nin durumundan haberdar olan Başkan Kocaispir, yapılan çağrıya; “Arkadaşlarımıza gerekli talimatları verdim. Birazdan amcamızın yanında olacaklar. Amcamızın yüzünün gülmesi için gerekeni yapacağız” cevabını vererek belediye ekiplerini hemen yönlendirdiğini belirtti.
Başkan Koaispir’in talimatı ile gece yarısı harekete geçen Yüreğir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri yaşlı adama ulaşarak ilk etapta kişisel bakım, kıyafet, yatak, battaniye ve tekerlekli sandalye gibi acil ihtiyaçlarını karşıladı.
Otatepe’nin huzurevine yerleştirilmesi için de girişimde bulunan Yüreğir Belediyesi, sosyal medya hesabından “Belediyemiz amcamızın yanında. Yapılması gereken her şeyi not ettik, acil ihtiyaçları götürdük. Bundan sonra amcamız bize emanet” notunu paylaştı.
Sabah erkenden tekrar yaşlı adamı ziyaret eden belediye ekipleri bir taraftan temizlik çalışması yaparken bir taraftan da kişisel bakımını yaparak diğer ihtiyaçlarını giderdi.
Kimsesi olmadığını, komşularının desteğiyle hayata tutunduğunu belirten Ortatepe, “Sağ olsun Başkan bu saatte ekiplerini göndermiş. Gece yarısı kapımı çaldılar. En çok tekerlekli sandalyeye ihtiyacım vardı getirdiler. Allah devletimizden, başkanımızdan razı olsun, hepsine çok teşekkür ederim” dedi.
Yüreğir’de insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı ile çalıştıklarını belirten Başkan Kocaispir, “Sosyal Yardım İşleri ekiplerimiz 107 mahallemizin hepsini gezerek vatandaşlarımızın sorunlarını bire bir dinliyor, çözüme kavuşturmak için gayret gösteriyor. Aşevimiz ile ilçe genelinde günlük 2 bin 500 ihtiyaç sahibi ailemizin yemek ihtiyacını karşılıyoruz. Yaşlı, hasta, bakıma muhtaç, kimsesiz insanlarımıza imkânlarımız ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Bir sloganımız var. “Bizim Derdimiz İnsan” Kimsesi olmadığını öğrendiğimiz Mahmut amcamız da artık bize emanet. Mahmut amcamız sahipsiz değildir. Biz yanındayız. Yine başka bir ihtiyacı olduğu zaman karşılamaya hazırız.” ifadelerini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı