Karabük’te göçmenlerden Vali Gürel’e ziyaret


0

Dünya çapında göçmenlerin ve yerinden edilmiş insanların, yaşamları ve sorunları konusunda bir farkındalık oluşturmak amacıyla Birleşmiş Milletler (BM) tarafından resmi olarak 2000 yılında kabul edilen ve her yıl 18 Aralık’ta kutlanan “Uluslararası Göçmenler Günü” dolayısıyla değişik sebeplerle Karabük’te ikamet eden göçmenlerden oluşan heyet, Vali Fuat Gürel’i ziyaret etti.
Karabük İl Göç İdaresi Müdürü Osman Dorkaç, Uyum ve İletişim Grup Başkanı Alican Erol ile birlikte Yemenli Musaab Algershi, Çadlı Aziz Hassan ve Madına Bechir ile Türkmenistanlı Mohira İshuradova’yı makamında kabul eden Gürel, göçmen misafirleri ile bir süre sohbet ederek, İl Göç İdaresi Müdürü Dorkaç’tan kentte yaşayan göçmenler hakkında bilgi aldı.
18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nün, tüm dünyada göç ve göçün önlenmesi konusunda farkındalık ve duyarlığın artmasına vesile olması temennisinde bulunan Vali Gürel, “Savaş, kıtlık, hastalık, çalışma, eğitim gibi sosyal, ekonomik ve kültürel nedenlerle bazen gönüllü ancak çoğu zaman zorunlu olarak dünyada her yıl milyonlarca insan kendi ülkelerinden göç etmektedir. Birleşmiş Milletlerde göç eden bu insanların karşılaştıkları zorlu koşullara kayıtsız kalamamış; dünya kamuoyunda ve devletler nezdinde göçmenlerin hayatları konusunda yeni bir farkındalık oluşturmak için 2000 yılında 18 Aralık gününü ’Uluslararası Göçmenler Günü’ olarak kabul etmiştir. Ülkemize zor zamanlarında sığınan insanları kabul etmenin hem yüce dinimiz İslam’ın hem de Türk örf ve adetleri ile misafirperverliğinin gereği olarak görmekteyiz. Başta ilimizde yaşayan yabancı misafirlerimiz olmak üzere ülkemizdeki tüm yabancıların 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı