HKÜ mucitleri ödüllendirildi


0

Yenilikçiliğe ve girişimcilik ekosistemi içerisinde buluşçuluğa büyük önem veren Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde, buluş sahibi akademisyenler için tören düzenlendi.
Dünya çapında büyük yankı uyandıran ve Türkiye’nin tek uluslararası buluş fuarı olan ‘5. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ve Çevrimiçi Sergisine” katılan Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nden (HKÜ) katılan altı akademisyenin üçünün buluşu, katılan 600 buluşun içerisinde; altın, gümüş ve bronz ödülüne layık görüldü. Türk Patent ve Marka Kurumu ev sahipliğinde gerçekleşen ve alanında uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirilen çevrimiçi fuarda çalışmaları ile başarı gösteren akademisyenler için bir tören düzenledi. HKÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde; HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “5. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ve Çevrimiçi Sergisine” katılan HKÜ öğretim elemanlarına teşekkür belgesi ve plaket takdim etti.
Törende yaptığı konuşmada yenilikçilik ve girişimcilik ekosistemi içerisinde üniversite-sanayi işbirliğinin önemine değinen HKÜ Rektörü Prof. Türkay Dereli, “Buluş yapan ve bunları ticarileştirmeye çalışan akademisyenlerimize teşekkür etmek için bu programı düzenledik. Bu buluşların ödül kazanması, Üniversitemizdeki bilimsel çalışmaların niteliğini ortaya koyması açısından büyük önem taşıyor. Fuara katılan ve Üniversitemizi en iyi şekilde temsil eden akademisyenlerimizi kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.
HKÜ Mühendislik Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Akademisyenleri ödüllerin sahibi oldu
‘5. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ve Çevrimiçi Sergisine” katılan, HKÜ Mühendislik Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Bilal Eid, “Kablosuz Mobil Cihaz Şarj Etme ve Garson Çağırma Yöntemi” adlı buluşuyla altın madalya, HKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Betül Tosun ve Arş. Gör. Ezgi Dirgar, “Konuşan Dijital İnsülin Kalemi” buluşlarıyla gümüş madalya ve HKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Deniz Kocamaz ise “Diz Osteoartritinde Tanı Koymaya Yardımcı Aparat” buluşuyla bronz madalya ödülünü kazandı. HKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kezban Bayramlar, HKÜ Mühendislik Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Fatih Hasoğlu ve HKÜ Mühendislik Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Celal Koraşlı da katılım sertifikası aldı.
Ödül töreninde ödüllerini ve katılım belgelerini alan akademisyenler, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ile toplu fotoğraf çektirdi. Tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı