GTB ve Ziraat Bankası tedarik zinciri finansmanı için protokol imzaladı


0

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), üyelerinin ticari mal alım-satımlarında güvenli ticaret ve kolay finansman imkanına erişim sağlamaları amacıyla Ziraat Bankası ile “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı” ürünü için iş birliği protokolü imzaladı.
GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve Ziraat Bankası Gaziantep Bölge Başkanı Gazi Özgür Yılmaz’ın birlikte imzaladığı protokolle, GTB üyelerine yönelik ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkanı için iş birliği gerçekleştirilecek. Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesinin lansmanının geçtiğimiz günlerde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildiğini anımsatan GTB Başkanı Akıncı, TOBB ve Ziraat Bankası iş birliğinde hayata kazandırılan proje ile TOBB’a bağlı tüm oda ve borsaların üyelerinin kolay finansman imkanından yararlanabileceklerini söyledi. Ziraat Bankkart ile ekonomiye kazan-kazan anlayışının getirildiğine işaret eden Akıncı, imza altına alınan protokolle tedarik zincirinin işleyiş ve devamlılığının aksamadan kolay bir şekilde süreceğini ifade etti. Projenin, alıcı ve satıcı arasında güven içerisinde alışveriş yapma olanağı tanıdığını aktaran Akıncı, “Satıcılar sattıkları mal bedelini, alacak riski taşımadan, Ziraat Bankası garantisiyle peşin ya da taksitli alacaklar. Böylece nakit akışını öngörülebilir hale getirmiş olacaklar. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Bunun yanı sıra, 1 buçuk seneye ulaşan kredi imkanına kavuşacaklar. Ödemelerini, esnek vadelendirme ile yapacaklar. Özetle, mal almak gerektiğinde bu kart ile para ödemeden satın alma yapabilecekler. Satıcı ise herhangi bir endişe yaşamadan malını satıp parasını güvenle bankadan tahsil edebilecek” diye konuştu. Pandeminin küresel ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerinin devam ettiği bir süreçte, uygulamaya alınan bu projenin, ticaret zincirinin tüm halkalarını finansal açıdan destekleyeceğini kaydeden Akıncı, projenin hayata kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Ziraat Bankası Gaziantep Bölge Başkanı Gazi Özgür Yılmaz ise Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesinin iş dünyası ve Gaziantep’e hayırlı olması temennisinde bulundu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı