reklam
reklam
DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.627.237 1.084
reklam
Yasemin Koçak TÜM YAZILARI

Doç. Dr. Mehmet Yalçın Yılmaz: ‘DPÜ’nün uluslararası öğrenci potansiyeli çok yüksek’

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Doç. Dr. Mehmet Yalçın Yılmaz: ‘DPÜ’nün uluslararası öğrenci potansiyeli çok yüksek’
reklam

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Eğitim Fakültesinde “Küreselleşme ve Türkçe” konulu konferansa katılan İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Yalçın Yılmaz, DPÜ’nün uluslararası öğrenci potansiyelinin çok yüksek olduğunu ifade etti.
DPÜ hakkında görüşlerini açıklayan Mehmet Yalçın Yılmaz, “Değerli bilim insanı Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak’ın üniversiteyle ilgili bilgilendirmesi ve gelecek vizyonu etkileyiciydi. Boğaziçi Üniversitesi mezunu Rektör Kızıltoprak, özellikle Türk dünyasına vakıf. TİKA’da saha tecrübesi olan tarih, edebiyat, estetik, kamu diplomasisi gibi birçok sahada yetkin bir entelektüel olan Rektör Kızıltoprak, Kütahya’ya gittiğim akşam öğrencilere sinema bileti almış ve onları şehit öğretmen Aybüke filmine götürmüştü” dedi.

“Yurt sorunu olmayan devasa kampüsün spor ve sanat imkanları cezbedici”
DPÜ’nün yurt sorunu olmayan devasa kampüsünün spor ve sanat imkanlarının cezbedici olduğunu söyleyen Doç. Dr. Yılmaz, “Dumlupınar Üniversitesi’nde 45 bin öğrenci mevcut. 1 enstitü, 11 fakülte ve 14 yüksekokul var. 1992’de kurulan 32 yaşındaki üniversitenin özellikle 15 Temmuz tasfiyelerinden sonra öğretim üyesi kalitesi artmış durumda. Üniversitenin uluslararası öğrenci potansiyeli çok yüksek. Yurt sorunu olmayan bu devasa kampüsün spor ve sanat imkanları cezbedici. Güzel sanatlar ve eğitim fakültesi etkileyici. Ancak her mekan insanla değerleniyor. Dumlupınar’da tanıdığım çalışkan, donanımlı, bu ülkenin geleceğine inanan öğretim üyeleri ülkemiz adına umut vericiydi” ifadelerine yer verdi.

reklam