Çiğli’de çevre dostu dev atık ihalesi


0

Çiğli Belediyesi tarafından, ilçe sınırları içerisindeki geri dönüştürülebilir atıkların değerlendirilerek ekonomiye kazandırılması ve çevre kirliliğinin azaltılması amacıyla İzmir’in getirisi en büyük Ambalaj Atığı ihalesi gerçekleştirildi.
Çiğli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesine göre açık teklif usulü ile gerçekleştirilen Ambalaj Atığı ihalesi 2 milyon 50 bin TL artı KDV gibi rekor bir rakamla tamamlandı. İhale kapsamında ilçe sınırları içerisindeki kağıt, karton, tekstil, plastik ve metal gibi atıklar üç yıl boyunca geri dönüşüm firması tarafından toplanarak atıkların doğayı ve çevreyi kirletmeden geri dönüşüme kazandırılması sağlanacak.

Hedef temiz Çiğli
Daha temiz bir Çiğli ve atıkların ekonomiye kazandırılması amacıyla yapılan çalışmalarla ilgili konuşan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, çevre kirliliğiyle mücadeleye kararlılıkla devam ettiklerini ifade etti. Başkan Gümrükçü, “Geleceğe yönelik çocuklarımıza bırakabileceğimiz en büyük miras, temiz bir çevre ve yaşanabilir bir doğadır. Çiğli Belediyesi olarak, bu anlayışla kentimizin doğa güzelliklerini ve çevre temizliğini korumak adına farklı projeler geliştiriyoruz. Geri dönüşümün önemini vatandaşlarımıza anlatıyoruz. Son olarak, ilçemizde Ambalaj Atıkların toplanmasına yönelik açık teklif usulü bir ihale gerçekleştirdik. Bu ihaleyle tüm mahallelerimizdeki atıklar, 3 yıl boyunca özel bir firma tarafından titizlikle toplanacak. Ayrıca önümüzdeki süreçte evlerden de atık toplama çalışmamız başlayacak. Halk kartımız uygulamaya geçti. Evlerden atık toplamaya başladığımızda da isteyen vatandaşın halk kartına toplanan gramaja göre para yüklemesi yapılacak. Böylece, hem kentimiz temiz kalacak hem de vatandaşlarımız sağlıklı bir yaşam sürecek. ” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Süper Süper
0
Süper
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı