reklam
reklam
DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.622.039 0.828
reklam

Çarşı Uşak projesinde merak edilenler cevap buldu

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI’NIN KATKILARIYLA UŞAK’TA HAYATA GEÇİRİLECEK ÇARŞI UŞAK PROJESİ’NDE, ÇALIŞMALAR ADIM ADIM, TİTİZLİKLE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR. GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ’NİN UŞAK’A YAPMIŞ OLDUĞU ZİYARETLE BİRLİKTE KENTSEL DÖNÜŞÜM UZLAŞMA OFİSİNİN AÇILIŞI YAPILMIŞ VE PROJE ALANI İÇERİSİNDEKİ ATIL BİNALARDA İLK YIKIMLAR BAŞLAMIŞTI. GELİNEN SON NOKTADA, REVİZYONLARIN YAPILDIĞI PROJEDE SON DURUMU DEĞERLENDİRMEK VE BİLGİ VERMEK ADINA UŞAK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇAKIN HAK SAHİPLERİ VE BÖLGE ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİ. BULUŞMAYA ÖNCÜLÜK EDEN ÇAKIN, PROJE HAKKINDA DETAYLAR VERDİ VE VATANDAŞTAN GELEN SORULARI YANITLADI.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Çarşı Uşak projesinde merak edilenler cevap buldu
reklam

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın katkılarıyla Uşak’ta hayata geçirilecek Çarşı Uşak Projesi’nde, çalışmalar adım adım, titizlikle gerçekleştiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Uşak’a yapmış olduğu ziyaretle birlikte kentsel dönüşüm uzlaşma ofisinin açılışı yapılmış ve proje alanı içerisindeki atıl binalarda ilk yıkımlar başlamıştı. Gelinen son noktada, revizyonların yapıldığı projede son durumu değerlendirmek ve bilgi vermek adına Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın hak sahipleri ve bölge esnafıyla bir araya geldi. Buluşmaya öncülük eden Çakın, proje hakkında detaylar verdi ve vatandaştan gelen soruları yanıtladı.

Çarşı Uşak Projesi’nin deprem bölgesi hariç bakanlığın kentsel dönüşüm noktasında onay verdiği ve desteklediği tek proje olduğuna dikkat çeken Çakın, projenin bir yandan şehre diğer yandan ise bölgedeki hak sahiplerinin dükkânlarına değer katacağını belirtti. Hak sahiplerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantıda projeye verilen destek ise dikkat çekti.

Başkan Çakın Hak Sahiplerine Çağrıda Bulundu

Uzlaşma sürecinin 31 Aralık 2023 tarihinde sona ereceğini hatırlatan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, tüm hak sahiplerini etap fark etmeksizin ön protokolü imzalaması için Kentsel Dönüşüm Uzlaşma Ofisi’ne davet etti. Projenin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından tam destek aldığına dikkat çeken Çakın, uzlaşma süreci bittikten sonra en kısa zamanda 1. etabın inşaatını başlatmak istediklerini belirtti.

Şehirdeki termal alandaki gelişmelerle ve yeni yatırımlarla birlikte Çarşı Uşak Projesi’nin de turizm açısından son derece önemli bir noktaya geleceğini işaret eden Çakın, uzun vadede Uşak’ta bir çok noktayı modernleştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Süreç Emin Adımlarla İlerleyecek

Toplam 3 etapta yapılması planlanan projenin tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki her esnafın yapılacak olan yeraltı otoparkında bir araçlık kendi yeri olacak. Bölgedeki trafik sorununu da büyük oranda çözecek olan Çarşı Uşak Projesi öte yandan içerisinde barındırdığı sosyal alanlar ve çeşitli alışveriş imkanıyla şehrin gelişimine büyük katkı sağlamış olacak.

Projenin tamamlanmasıyla birlikte yaklaşık 40 bin metrekarelik alanı kapsayan ayakkabıcılar çarşısı, eski garaj ve Çarşamba Pazarı yeni bir kimliğe bürünecek.

Her adımının titizlikle atıldığı projeye destek veren hak sahiplerine dönüşüm sürecinde büyük kolaylıklar da sağlanacak. Türkiye’de ilk ve tek olan bir uygulama ile yıllık enflasyon kaç olursa olsun hak sahiplerinin ödeme miktarında en fazla %10 artış olacak.

Ayrıca proje alanında bulunan ve sürecin başlatılmasıyla boşaltılan dükkânların hak sahiplerine 2024 yılında belirlenecek ücret ile 12 aylık kira yardımı toplu olarak yapılacak. Kira yardımı ödemesi toplamda 48 aylık bir süreci kapsayacak.

Eskimişliğin ve karmaşanın hâkim olduğu, bölge halkının gece önünden geçmeye bile çekindiği proje alanına; Yeraltı otoparkı, fuaye alanı, pazaryeri, dükkanlar ve yeşil alanlar kazandırılacak. Böylelikle, vatandaşların günün her saatinde sosyalleşebileceği yeni bir alana kavuşmasının yanı sıra esnafın da ticari hacmi büyük ölçüde gelişecek.

reklam

YORUM YAP

Melih Barak TÜM YAZILARI
reklam

DÖVİZ KURLARI

 • Dolar DOLAR
  ALIŞ SATIŞ FARK
  31,0075 31,0708 % 0.17
 • Euro EURO
  ALIŞ SATIŞ FARK
  33,5663 33,6790 % -0.05
 • Sterlin İNG. STERLİNİ
  ALIŞ SATIŞ FARK
  39,2805 39,4560 % 0.03
 • Frang İSV. FRANGI
  ALIŞ SATIŞ FARK
  35,1838 35,2677 % 0.06
 • Kanada Doları KAN. DOLARI
  ALIŞ SATIŞ FARK
  22,9597 23,0099 % 0.02
 • Çeyrek Altın ÇEYREK ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
  3.251,55 3.323,25 % 0,77
 • Gram Altın GRAM ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
  2.032,22 2.032,57 % 0,77
 • Bitcoin BITCOIN
  FİYAT DEĞİŞİM
  1.622.039 0.828
reklam

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış