reklam
reklam
DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.610.598 0.739
reklam

Büyükşehir Hz. Mevlana’yı anma gecesi düzenleyecek

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HZ. MEVLANA’NIN HAKK’A VUSLATININ 750. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA ANMA PROGRAMI DÜZENLEYECEK. TÜM VATANDAŞLARIN DAVETLİ OLDUĞU PROGRAM 17 ARALIK PAZAR SAAT 20:00’DE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ NİHAT ZEYBEKCİ KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE YAPILACAK.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Büyükşehir Hz. Mevlana’yı anma gecesi düzenleyecek
reklam

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Hz. Mevlana’nın Hakk’a vuslatının 750. yıldönümü dolayısıyla anma programı düzenleyecek. Tüm vatandaşların davetli olduğu program 17 Aralık Pazar saat 20:00’de Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, büyük düşünür ve mutasavvıf Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hakk’a vuslatının 750. yıldönümü dolayısıyla anma programı düzenleyecek. Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı’nın gerçekleştireceği program 17 Aralık Pazar günü akşamı saat 20:00’de Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Özay Gönlüm Salonu’nda yapılacak. Programda Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Tasavvuf Musikisi Korosu, ilahiler söyleyecek, ayrıca Ali Sürücüoğlu ile Ahmet Sarıkaya kasideler okuyacak.

Başkan Zolan’dan Vuslat Gecesi’ne davet

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyük düşünür Hz. Mevlana’nın vuslatının 750. yıldönümü dolayısıyla hazırladıkları anma programına tüm hemşehrilerini davet etti. Bugün Hz Mevlana’nın öğreti ve felsefesine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak, hayatı boyunca tüm insanlığa örnek olan, ölümü ile bile gelecek nesillere büyük dersler veren Hz. Mevlana’yı gelecek nesillere anlatmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda düzenleyeceğimiz Vuslat Gecesi programına tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. 750 yıl önce sözüyle, nefesiyle gönüllere dokunan, 66 yıllık ömrünü ilahi aşka adayan Hz. Mevlana’yı rahmetle anıyorum.”

Sonsuzluk Kervanı

Öte yandan, Denizli Büyükşehir Belediyesi hafta sonu çok özel şiir, sohbet ve ezgi programı düzenleyecek. Yazar Serdar Tuncer, şiirleri ile gönüllerde taht kuran Dursun Ali Erzincanlı, ezgileri ve yorumlarıyla Murat Belet ile Mikail Şimşek Denizlililerle buluşacak. Tüm vatandaşların davetli olduğu program 16 Aralık Cumartesi saat 20:00’de Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.

reklam