reklam
reklam
DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.614.510 0.581
reklam
Yasemin Koçak TÜM YAZILARI

Bozdoğan’da üreticiler bilgilendirildi

AYDIN (İHA) – AYDIN’IN BOZDOĞAN İLÇESİNDE BİLGİLENDİRME FAALİYETLERİNE DEVAM EDEN İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, ÜRETİCİLERLE BİR ARAYA GELEREK, KESTANE GAL ARISI BAŞTA OLMAK ÜZERE HASTALIKLARLA MÜCADELE YÖNTEMLERİNİ ANLATTI.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bozdoğan’da üreticiler bilgilendirildi
reklam

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde bilgilendirme faaliyetlerine devam eden İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, üreticilerle bir araya gelerek, kestane gal arısı başta olmak üzere hastalıklarla mücadele yöntemlerini anlattı.

Önemli tarım kentlerinden olan Aydın’da, artış gösteren kestane gal arısı ve Akdeniz meyve sineği hastalıkları üreticileri endişelendirirken, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen toplantılar ile üreticiler, mücadele yöntemleri konusunda bilgilendiriliyor. Bu çerçevede Aydınlı üreticilerin korkulu rüyası haline gelmeye başlayan kestane gal arısı ve Akdeniz meyve sineği hastalıkları ile mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor. Sahaya inen Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, il genelinde gerçekleştirdiği toplantılar ile üreticileri, mücadele konusunda bilgilendiriyor. Bozdoğan ilçesi Madran Mahallesi’nde üreticilerle bir araya gelen İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, eğitim ve toplantılarda, kestane gal arısı ve Akdeniz meyve sineği ile etkin mücadele yöntemlerini anlattı. Toplantıda üreticilerin sorularını da yanıtlayan ekipler, ayrıca Süt Hijyeni ve Hayvancılık Desteklemeleri ile ilgili de bilgilendirmeler yaptı.

reklam