reklam
reklam
DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.627.237 1.084
reklam

Anadolu masallarına müzikal dokunuş

MUĞLA (İHA) – MUĞLA’NIN SEYDİKEMER İLÇESİNDE MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ YAPAN SİNEM ÖZER ÇİKOT VE EMRE ÇİKOT ÇİFTİ, ANADOLU’NUN SEVİLEN MASALLARINI MÜZİKLE BULUŞTURARAK İZLEYİCİLERE EŞSİZ BİR DENEYİM YAŞATIYOR.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Anadolu masallarına müzikal dokunuş
reklam

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde müzik öğretmenliği yapan Sinem Özer Çikot ve Emre Çikot çifti, Anadolu’nun sevilen masallarını müzikle buluşturarak izleyicilere eşsiz bir deneyim yaşatıyor.

Seydikemer’de müzik öğretmeni olan Sinem Özer Çikot ve Emre Çikot çifti, unutulmaya yüz tutmuş masalları canlandırmak ve çocukların ilgisini çekerek dinlemelerini teşvik etmek amacıyla kendilerine özgü yöntemlerini geliştirdi. Anadolu’nun sevilen masallarını müzikle birleştirerek dinleyicilere farklı bir deneyim sunan çift, Seydikemer Şehit Alper Seven Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirdikleri “Beşer’in Hikayesi” adlı müzikli masal performansıyla, izleyicilerden büyük alkış aldı.

Çikot çiftinin farklı yaklaşımı, masalları müziğin büyülü dünyasıyla birleştirerek izleyicilere unutulmaz anlar yaşatırken, seyirciler de masalların anlatımındaki müzikal dokunuşlarla hayal dünyasında yolculuğa çıkarken, geleneksel Anadolu masallarının modern bir yorumla sunulmasının keyfini çıkarıyor. Seydikemer’de sanatın ve kültürün bu özgün birleşimini sunan Çikot çifti, masal anlatımındaki bu müzikal serüvenle izleyicilerin kalbini kazanmaya devam ediyor.

reklam