reklam
reklam
DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.605.665 -0.394
reklam
Yasemin Koçak TÜM YAZILARI

ADÜ’de öğrencilerin karınlarını doyurması çileye dönüştü

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ YEMEKHANESİNDE İDDİAYA GÖRE PERSONEL EKSİKLİĞİ VE YOĞUNLUK NEDENİYLE ÖĞLE YEMEKLERİNİ ALABİLMEK İÇİN UZUN SÜRE SIRA BEKLERKEN, ÖĞRENCİLER ÇOĞUNLUKLA YOĞUNLUK NEDENİYLE DERSLERE GEÇ KALDIKLARINI İFADE EDEREK SORUNA ÇÖZÜM BULUNMASINI İSTEDİ.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
ADÜ’de öğrencilerin karınlarını doyurması çileye dönüştü
reklam

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin öğrenci yemekhanesinde öğrencilerin karınlarını doyurabilmesi çileye dönüştü. Öğlen yemeği alabilmek için saatlerce beklemek zorunda kalan pek çok öğrenci derslere aç girmek zorunda kalıyor. Ekonomik durumu iyi olan öğrencilerin kampus alanında bulunan özel işletmelerden fahiş fiyata yemek yediği ekonomik durumu iyi olmayanların ise turnikelerin büyük bir bölümünün kapalı tutulmasından dolayı derslere aç girmek zorunda kaldığı belirtildi.

Durumu defalarca Rektörlüğe iletmelerine rağmen soruna çözüm bulunmamasından dert yanan öğrenciler, “Personel yetersizliğinden dolayı bu yoğunluğun oluştuğunu belirttiler. Bu personel yetersizliği Türkiye’de sadece Adnan Menders Üniversitesi’nde mi var. Bizi anlayabilmeleri için Rektörümüz Bülent Kent’i de bizimle aynı yemekhanede yemek yemeye davet ediyoruz” diyerek aylardır çözülemeyen sorunları için yetkililerden yardım istediler.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi merkez kampüsünde bulunan yemekhaneden faydalanamayan öğrenciler adeta isyan etti. Öğlen yemeği almak için uzun süre sırada beklemek zorunda kalan öğrenciler yemekhanede oluşan kalabalığın fotoğraflarını paylaşarak yaşadıkları duruma isyan ettiler. Yemekhane görevlilerinin azlığı nedeniyle yemekhanede oluşan yoğunluğun kendilerini hızlı bir şekilde yemek almalarını zorlaştırdığını belirten öğrenciler, yaşanan yoğunluk nedeniyle bir çok öğrencinin yemek yiyemediğini yemek alabilme şansını yakalayanların ise yemekleri soğuk yemek zorunda kaldığını söylediler.

“Özel işletmelerin para kazanması için mi yapılıyor”

Şehre oldukça uzak olan Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kampusu’ndaki yemekhanede aylardır çözülmeyen bu sorunun üniversitenin özel işletmesine ve bölgede bulunan özel firmalara ait iş yerlerine yaradığını belirten öğrenciler, “Öğrenciler buradaki indirimli yemekhaneden karınlarını doyuramayınca mecburen kampus alanındaki özel işletmelerden karınlarını doyurmak zorunda kalıyor. Bu şartlarda bir öğrenci dışardaki özel işletmelerden ayda kaç gün karnını doyurabilir. Ekonomik durumu iyi olanlar için sorun olmayabilir ama gariban öğrenciler üniversite yönetiminin vurdumduymazlığı nedeniyle adeta açlıkla imtihan ediliyor. Sayın Rektörümüzü makamına 50 metre mesafedeki yemekhanenin içler acısı durumunu görmeye ve bu sorunu çözmeye davet ediyoruz” diye konuştular.

reklam