reklam
reklam
DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.601.979 -0.53
reklam

Adm-Gdz Elektrik ve TEDAŞ’tan dijital atölye protokolü

ADM VE GDZ ELEKTRİK İLE TEDAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA, ELEKTRİK DAĞITIM SEKTÖRÜNE VERİLEN TÜM EĞİTİMLERİN ZAMANDAN VE MEKÂNDAN BAĞIMSIZ OLARAK VERİLMESİNİ SAĞLAYAN TEDAŞ DİJİTAL ATÖLYE SİSTEMİNİN KULLANIMINA YÖNELİK İŞ BİRLİĞİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Adm-Gdz Elektrik ve TEDAŞ’tan dijital atölye protokolü
reklam

Adm ve Gdz Elektrik ile TEDAŞ Genel Müdürlüğü arasında, elektrik dağıtım sektörüne verilen tüm eğitimlerin zamandan ve mekândan bağımsız olarak verilmesini sağlayan TEDAŞ Dijital Atölye Sisteminin kullanımına yönelik iş birliği sözleşmesi imzalandı.

Adm ve Gdz Elektrik ile TEDAŞ Genel Müdürlüğü, TEDAŞ Dijital Atölye Sisteminin kullanımına yönelik iş birliğine gitti. TEDAŞ Genel Müdürlüğünde imzalanan protokolle hayata geçirilecek sistem sayesinde, eğitimlerde teknik bilgilendirme konuları öncelikli olarak ele alınacak. Gerçek hayatta karşılaşılan problemlerden yola çıkılarak üç boyutlu sanal ortamlarda oluşturulan sanal gerçeklik senaryoları ve bu senaryolar içerisinde kullanıcıların problemlerin çözümü için gerçekleştirebilecekleri çeşitli etkileşimleri içeren yazılım teknolojisiyle ilerletilen sistemde, önceliğin iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin olması planlanıyor.

Gdz Elektrik Genel Müdürü Uğur Yüksel, protokolün önemine dikkat çekerek, “Eğitimlerin daha etkili ve çarpıcı bir şekilde sunulması için teknolojiyi kullanarak gerçek hayattaki problemlerden esinlenerek üç boyutlu sanal ortamlarda oluşturulan senaryolar ve interaktif yazılım teknolojisiyle çalışma arkadaşlarımızın farkındalıklarını artırmayı hedefliyoruz. Bu protokol ile iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini de daha erişilebilir, etkileşimli ve öğretici hale getirerek çalışma arkadaşlarımızın daha güvenli bir çalışma ortamında olmalarını sağlamak adına önemli bir adımdır” dedi.

Yeni uygulama alanlarında yapmış oldukları çalışmaları sürdürürken, eğitim alanında da teknolojik gelişmelerin takipçisi olduklarını ifade eden Adm Elektrik Genel Müdürü Ahmet Bayramoğlu da, TEDAŞ’ın uygulamaya geçirdiği Dijital Atölye Sistemi ile sektörde önemli bir adım atılmış olduğunu söyledi. Enerji sektörü olarak tehlikeli bir iş sınıfında bulunduklarının altını çizen Bayramoğlu, “Özellikle elektrik dağıtım alanı enerji sektörünün sahada var olan en aktif kolunu oluşturuyor. Bu çalışmalar doğa olaylarından bağımsız her türlü koşulda devamlılık gösteriyor. Bu nedenle çalışma arkadaşlarımızın önce kendi can güvenlikleri için eğitimlerini aksatmadan sürdürmeleri bizler için önem arz ediyor” dedi.

Adm ve Gdz Elektrik Genel Müdürleri ayrıca, iş süreçlerini geliştirme noktasında sektöre destek olacak bu projeyi hayata geçiren TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı ve emeği geçen ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP

reklam

HAFTANIN MAÇLARI

Samsunspor Samsunspor
 

MS
3 - 0

Çaykur Rizespor Çaykur Rizespor
Kayserispor Kayserispor
24 Şubat 2024

10:30
- - -

MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü
Gaziantep FK Gaziantep FK
24 Şubat 2024

10:30
- - -

İstanbul Başakşehir İstanbul Başakşehir
Konyaspor Konyaspor
24 Şubat 2024

10:30
- - -

Hatayspor Hatayspor
Fenerbahçe Fenerbahçe
24 Şubat 2024

10:30
- - -

Kasımpaşa Kasımpaşa
Sivasspor Sivasspor
25 Şubat 2024

10:30
- - -

Pendikspor Pendikspor
Karagümrük Karagümrük
25 Şubat 2024

10:30
- - -

Alanyaspor Alanyaspor
Trabzonspor Trabzonspor
25 Şubat 2024

10:30
- - -

Adana Demirspor Adana Demirspor
İstanbulspor İstanbulspor
25 Şubat 2024

10:30
- - -

Beşiktaş Beşiktaş
Galatasaray Galatasaray
26 Şubat 2024

17:00
- - -

Antalyaspor Antalyaspor
DETAYLI FİKSTÜR
reklam